Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kraków: ostatnie 2 dni na złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu “Stop smog”

Kraków: ostatnie 2 dni na złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu “Stop smog”

Pozostały ostatnie dwa dni na złożenie wniosku o udzielenie dotacji na wymianę starych urządzeń grzewczych i termomodernizację budynku. Sprawdź, gdzie złożyć wniosek i czy możesz ubiegać się o dotację.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

O programie

“Stop smog” to rządowy program, do którego mogą przystąpić gminy oraz powiaty, na których terenie obowiązują uchwały antysmogowe. Ma on na celu dotarcie do osób dotkniętych ubóstwem energetycznym i wsparcie ich w procesie m.in. termomodernizacji. 

Szerzej – ma wpłynąć na ograniczenie emisji zanieczyszczeń i poprawę jakości powietrza oraz efektywności energetycznej budynków. 

Kto może skorzystać z programu?

Program “Stop smog” skierowany jest do najmniej zamożnych gospodarstw domowych. Beneficjentami programu mogą być osoby, których dochód miesięczny:

  • w gospodarstwie jednoosobowym nie przekracza kwoty 3 116,68 zł netto/miesiąc na jednego członka gospodarstwa domowego (co stanowi 175% kwoty najniższej emerytury);
  • w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza kwoty 2 226,20 zł netto/miesiąc na jednego członka gospodarstwa domowego (co stanowi 125% kwoty najniższej emerytury).

O co można się ubiegać?

W ramach programu można otrzymać dotację o wysokości do 100% kosztów kwalifikowanych, przy czym nie więcej niż 52 966,10 zł dla jednego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, a w przypadku budynku mieszkalnego jednorodzinnego o dwóch lokalach, dla jednego lokalu.

Wnioski można składać w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, przesyłać na adres Wydziału ds. Jakości Powietrza lub zrobić to online.

Warto się spieszyć, ponieważ do końca okresu przyjmowania wniosków pozostały już zaledwie dwa dni (do 29 marca 2024).

Źródła: krakow.pl, czystepowietrze.gov.pl

Fot.: bing.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.