Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Małopolskie: wymiana 200 kopciuchów

Małopolskie: wymiana 200 kopciuchów

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka wręczył promesy na dwie inwestycje w Gminie Kłaj (Między Niepołomicami a Bochnią, pod Krakowem). Oprócz odnowy przestrzeni publicznej, dojdzie także do wymiany pieców węglowych. Na ten drugi cel zostanie przeznaczone 2,8 miliona złotych. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Przekazanie promes na dofinansowanie

W oficjalnym przekazaniu promes udział wzięli: wicewojewoda Łukasz Smółka, posłanka Urszula Rusecka, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala oraz wójt gminy Kłaj, Zbigniew Strączek. 

Pierwsza inwestycja – odnowa przestrzeni publicznej – otrzyma 800 tysięcy złotych dofinansowania. W drugim przypadku chodzi o projekt o nazwie “Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminie Kłaj, poprzez wymianę kotłów węglowych na źródła ciepła zasilane gazem i biomasą – etap II”. 

200 kotłów węglowych do wymiany

“(…) Drugie z dofinansowanych przedsięwzięć stanowi z kolei świetną inwestycję w zdrowie i ekologię. 200 nowoczesnych kotłów w istotny sposób przyczyni się do poprawy jakości powietrza, ale także codziennego większego komfortu mieszkańcówpowiedział Łukasz Smółka.    

2,8 mln zł dofinansowania na 3 mln zł kosztów

Wartość projektu to niemal 3 miliony złotych. Finansowanie z kolei wynosi aż 2,8 mln złotych. Realizacja projektu będzie polegała na wymianie 200 kotłów węglowych w budynkach mieszkalnych na wysokosprawne źródła ciepła. Ma to być dokładnie 195 kotłów gazowych oraz 5 kotłów na biomasę. 

źródło: malopolska.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.