Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Najbardziej zrównoważona firma na świecie

Najbardziej zrównoważona firma na świecie

Kraje skandynawskie stawiają na zrównoważony rozwój. Nie dziwi więc fakt, że to państwo z tego obszaru otrzymało szczególne wyróżnienie. Plebiscyt Corporate Knights przeanalizował ekologiczne starania ponad 7000 przedsiębiorstw, a pierwsze miejsce przyznał duńskiej firmie. Poznajcie Ørsted – najbardziej zrównoważoną firmę świata.

Dążenie do miana lidera

Ørsted był już uwzględniany w spisie Corporate Knights. W 2018 zajął 70. miejsce (na 100), a w 2019 roku już 4. W swoim indeksie magazyn uwzględnia firmy o przychodach do 1 miliarda dolarów. Firma otrzymała pierwsze miejsce w 2020 roku nie bez powodu. Miano lidera to zasługa strategii dążącej do coraz większego udziału źródeł energii odnawialnej. Przychody firmy uzyskane z OZE zwiększyły się o 10%.

Na liście 100 wyróżnionych znalazło się 49 firm europejskich, 29 amerykańskich i kanadyjskich oraz 18 azjatyckich.

Reklama

Wyróżnienie

Firma Ørsted opracowuje, buduje i obsługuje morskie oraz lądowe farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i bioelektrownie. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju realizowane przez Ørsted obejmują kilka inicjatyw:

  • od 2006 roku zmniejszono emisję dwutlenku węgla o 83%,a Ørsted zobowiązał się osiągnąć neutralność klimatyczną do 2025 roku,
  • Ørsted dostarcza energię odnawialną ze źródeł energii wiatrowej 13 milionom mieszkańców, a bazę tę chce zwiększyć prawie czterokrotnie do 2030 roku,
  • Ørsted będzie korzystać też ze źródeł biomasy w zakładzie – zamiast węgla,
  • firma będzie posiadać do 2025 roku w pełni zelektryfikowaną flotę pojazdów,
  • ograniczy emisje w łańcuchu dostaw o 50% w porównaniu do 2018 roku.

Przeciwko globalnemu ociepleniu

Jesteśmy niezmiernie dumni, że jesteśmy najbardziej zrównoważoną firmą na świecie powiedział Henrik Poulsen, dyrektor generalny Ørsted i dodał:Jako tradycyjna firma energetyczna wykorzystująca paliwa kopalne, przekształciliśmy się w jedną z największych firm zajmujących się energią odnawialną na świecie. Każdego dnia dostarczamy rozwiązania w zakresie zielonej energii na dużą skalę, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym, które stanowią podstawowe wyzwanie naszych czasów.

1 mobile1 baner
Reklama

Dyrektor Poulsen podkreśla, jak ważną kwestią jest zrównoważony rozwój we współczesnym świecie i powołuje się na teorie naukowców, którzy podkreślają konieczność podjęcia natychmiastowych działań, aby nie dopuścić do katastrofy związanej z globalną emisją. Poulsen wspomina, że ważną kwestią jest współpraca biznesowa między firmami, które nawzajem powinny sobie uświadamiać i przypominać, jak ważne są wspólne działania ekologiczne na wielu obszarach biznesu. 

źródło: orsted.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.