Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najbardziej zrównoważona firma na świecie

oze

Najbardziej zrównoważona firma na świecie

Kraje skandynawskie stawiają na zrównoważony rozwój. Nie dziwi więc fakt, że to państwo z tego obszaru otrzymało szczególne wyróżnienie. Plebiscyt Corporate Knights przeanalizował ekologiczne starania ponad 7000 przedsiębiorstw, a pierwsze miejsce przyznał duńskiej firmie. Poznajcie Ørsted – najbardziej zrównoważoną firmę świata.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Dążenie do miana lidera

Ørsted był już uwzględniany w spisie Corporate Knights. W 2018 zajął 70. miejsce (na 100), a w 2019 roku już 4. W swoim indeksie magazyn uwzględnia firmy o przychodach do 1 miliarda dolarów. Firma otrzymała pierwsze miejsce w 2020 roku nie bez powodu. Miano lidera to zasługa strategii dążącej do coraz większego udziału źródeł energii odnawialnej. Przychody firmy uzyskane z OZE zwiększyły się o 10%.

Na liście 100 wyróżnionych znalazło się 49 firm europejskich, 29 amerykańskich i kanadyjskich oraz 18 azjatyckich.

Wyróżnienie

Firma Ørsted opracowuje, buduje i obsługuje morskie oraz lądowe farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i bioelektrownie. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju realizowane przez Ørsted obejmują kilka inicjatyw:

  • od 2006 roku zmniejszono emisję dwutlenku węgla o 83%,a Ørsted zobowiązał się osiągnąć neutralność klimatyczną do 2025 roku,
  • Ørsted dostarcza energię odnawialną ze źródeł energii wiatrowej 13 milionom mieszkańców, a bazę tę chce zwiększyć prawie czterokrotnie do 2030 roku,
  • Ørsted będzie korzystać też ze źródeł biomasy w zakładzie – zamiast węgla,
  • firma będzie posiadać do 2025 roku w pełni zelektryfikowaną flotę pojazdów,
  • ograniczy emisje w łańcuchu dostaw o 50% w porównaniu do 2018 roku.

Przeciwko globalnemu ociepleniu

Jesteśmy niezmiernie dumni, że jesteśmy najbardziej zrównoważoną firmą na świecie powiedział Henrik Poulsen, dyrektor generalny Ørsted i dodał:Jako tradycyjna firma energetyczna wykorzystująca paliwa kopalne, przekształciliśmy się w jedną z największych firm zajmujących się energią odnawialną na świecie. Każdego dnia dostarczamy rozwiązania w zakresie zielonej energii na dużą skalę, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym, które stanowią podstawowe wyzwanie naszych czasów.

Dyrektor Poulsen podkreśla, jak ważną kwestią jest zrównoważony rozwój we współczesnym świecie i powołuje się na teorie naukowców, którzy podkreślają konieczność podjęcia natychmiastowych działań, aby nie dopuścić do katastrofy związanej z globalną emisją. Poulsen wspomina, że ważną kwestią jest współpraca biznesowa między firmami, które nawzajem powinny sobie uświadamiać i przypominać, jak ważne są wspólne działania ekologiczne na wielu obszarach biznesu. 

źródło: orsted.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.