Nowa Huta propaguje #dobrepostanowienia

Kraków w rozmaity sposób walczy ze smogiem duszącym jego mieszkańców od dawna. Właśnie dlatego przegłosowano projekt ustawy antysmogowej, a na krakowskich drogach pojawia się coraz więcej ekologicznych pojazdów, w które miasto bardzo chętnie inwestuje. Oprócz powyższych działań w Krakowie kwitną także inicjatywy związane z rozpowszechnianiem świadomości obywatelskiej na temat zagrożeń płynących z zanieczyszczonego powietrza, propaguje się także te metody, które poprawiają jakość wdychanych gazów – kilka tygodni temu taka właśnie inicjatywa odbyła się w jednym z krakowskich przedszkoli, gdzie rozdano dzieciom rośliny oczyszczające powietrze.

Kolejna akcja już niebawem będzie miała miejsce na terenie Nowej Huty. Mieszkańcy tej krakowskiej dzielnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, której celem jest tworzenie i umacnianie pozytywnych nawyków związanych z ochroną środowiska oraz edukowanie na temat możliwości oczyszczania domowego powietrza w prosty i przyjazny sposób.

Inicjatywa o nazwie #dobrepostanowienia towarzyszy Ogrodowi Zimowemu ArcelorMittal, usytuowanemu przed Nowohuckim Centrum Kultury. W przestrzeni Ogrodu będzie można zobaczyć wystawę roślin oczyszczających powietrze, wziąć udział w inspirujących warsztatach (poświęconych m.in. zdrowemu żywieniu oraz tworzeniu miniaturowych ogródków w szklanych naczyniach), a także zabrać głos w debacie na temat zwalczania zanieczyszczeń powietrza. Można będzie także złożyć #dobrepostanowienia związane z troską o środowisko i w zamian otrzymać rośliny oczyszczające powietrze.

Organizatorzy zatroszczyli się także o spore atrakcje: bloger Wojciech Wardecki poprowadzi warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, a o znaczeniu diety w walce ze smogiem opowiedzą ekspertki do spraw żywienia z portalu Edukacja Żywieniowa. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z upcyklingu, gdzie stworzą opaski z butelek PET.

Inicjatywa potrwa od 12. do 14. stycznia; wejściówki na warsztaty można zarezerwować na stronie organizatora: https://zimowyogrod.evenea.pl/. Do wydarzenia można także dołączyć za pomocą mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/events/176454696289763/.

Zdjęcie główne z materiału: Rośliny antysmogowe

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Finlandia wcześniej porzuci elektrownie węglowe?

Następny artykuł

Polski Alarm Smogowy: Rząd nie realizuje obietnic walki ze smogiem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,