Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowe inwestycje w wydobycie ropy i gazu na Alasce

Nowe inwestycje w wydobycie ropy i gazu na Alasce

W 31 października tego roku Ryan Zinke, sekretarz spraw wewnętrznych USA, w komunikacie prasowym potwierdził budowę platformy wiertniczej na wodach federalnych u wybrzeży Alaski. Kontrowersyjny plan wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego zostanie wdrożony przez firmę Hilcorp. Projekt pod nazwą Arctic Oil Drilling został już zatwierdzony przez administrację Trumpa.

BANER MOBILEB1
Reklama

Całe przedsięwzięcie będzie obejmowało budowę 9-akrowej sztucznej wysepki i podwodnego rurociągu o długości 5,6 mili. Ekolodzy sprzeciwiający się budowie inwestycji podkreślają, że Morze Beauforta jest bardzo wrażliwe, dlatego może dochodzić do licznych uszkodzeń konstrukcji, a tym samym wycieków paliwa. To z kolei niosłoby tragiczne konsekwencje dla niedźwiedzi polarnych i innych gatunków zamieszkujących Alaskę.

Miyoko Sakashita, dyrektor ds. Oceanów w Centrum Różnorodności Biologicznej, podważa słuszność powierzenia inwestycji koncernowi Holcorp, przypominając, że firma ta nie była w stanie zapobiec wyciekowi gazu w Cook Inlet na Alasce. Przez prawie cztery miesiące uszkodzony rurociąg uwalniał do wody ok. 200 000 metrów sześciennych metanu dziennie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Wewnętrzne Biuro Zarządzania Oceanem Energii (BOEM) zastosowało rygorystyczny proces oceny oparty na najlepszych i najnowszych dostępnych badaniach naukowych, aby oszacować wpływ projektu Liberty na bezpieczeństwo i środowisko. Plan został warunkowo zatwierdzony dopiero po uwzględnieniu opinii publicznej oraz społeczności North Slope i organizacji plemiennych. W miarę postępu projektu BOEM będzie kontynuował współpracę z Hilcorp, aby zapewnić dostosowanie wszystkich odpowiednich zabezpieczeń.

Warunki zatwierdzenia obejmują: ograniczone wiercenie w strefie węglowodorowej, które może wystąpić tylko w okresach występowania stałego lodu, sezonowe ograniczenia działalności i ruchu statków w celu zmniejszenia potencjalnych zakłóceń działalności wielorybniczej polegającej na połowach wielorybów oraz uzyskanie wszystkich wymaganych pozwoleń od innych państwowych i federalnych agencji.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Po raz kolejny budzący wiele kontrowersji Trump pokazuje, że walka o środowisko naturalne i zatrzymanie zmian klimatycznych nie jest jego priorytetem. Podobnie jak prezydent, administracja Trumpa widzi potrzebę inwestowania w ropę naftową i gaz ziemny.

Amerykańska dominacja energetyczna jest dobra dla gospodarki, środowiska i naszego bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Zinke. „Odpowiedzialny przyrost zasobów, szczególnie na Alasce, pozwoli nam wykorzystać energię w dyplomacji, pomagając naszym sojusznikom, co sprawia, że ​​Ameryka będzie silniejsza i bardziej wpływowa na całym świecie.”

Foto: Flickr

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.