Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

OZE w polskiej oświacie. Trzy kolejne szkoły zyskają panele fotowoltaiczne i pompy ciepła

OZE w polskiej oświacie. Trzy kolejne szkoły zyskają panele fotowoltaiczne i pompy ciepła

Trzy szkoły w gminie Janikowo w kujawsko-pomorskiem czeka modernizacja energetyczna. W jej w ramach, w placówkach zostaną zamontowane OZE m.in. panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Za realizację projektu odpowiada firma Euros Energy.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Szkoły w gminie Janikowo i OZE

Firma Euros Energy wygrała przetarg na modernizację energetyczną trzech szkół w gminie Janikowo. Jako główny wykonawca inwestycji odpowiadać będzie za prace projektowe oraz budowlane zero emisyjnych źródeł ciepła-chłodu i OZE. Wartość projektu to prawie 8 mln zł.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ograniczenie tzw. niskiej emisji. Dzięki możliwości

wykorzystania OZE zmniejszone zostaną koszty zużycia energii z sieci. Dodatkowym benefitem działań będzie ograniczona emisja szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Do zadań Euros Energy należą kompleksowe usługi projektowe, obejmujące analizę zapotrzebowania energetycznego budynków w celu doboru mocy pomp ciepła i ich montażu, w tym m.in. opis źródła ciepła wraz z doborem podstawowych urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania systemu. 

Firma wykona również projekt i prace m.in.: robót geologicznych, instalacji elektrycznej i

AKPiA dla pompy ciepła, fotowoltaiki, a także instalacji elektrycznej i odgromowej. Euros Energy odpowiedzialny jest za wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” obejmujących prace: przygotowawcze, instalacyjne oraz montażowe. 

Do wykonania zadania firma wykorzysta własne technologie oraz urządzenia.

– W ramach projektu zastąpimy konwencjonalne kotłownie olejowe nowoczesnymi maszynowniami gruntowych pomp ciepła, wraz z odwiertami pionowymi. Przeprowadzimy również wymianę wewnętrznych instalacji CO i CWU oraz zainstalujemy systemy fotowoltaiczne o mocy do 50 kWp w każdej ze szkółwskazuje Kamil Kwiatkowski, dyrektor ds. projektów badawczych, Euros Energy.

– Cieszymy się, że możemy być częścią realizacji, która zwiększy efektywność energetyczną szkół. Podjęte działania wpłyną na poprawę jakości powietrza w całej okolicy oraz przyczynią się do stworzenia lepszych warunków dla obecnych i przyszłych pokoleń uczniów. Już wcześniej mieliśmy okazję realizować podobny projekt dla placówki oświatowej w Chotomowie. Wówczas efektem naszych prac było stworzenie energooszczędnej szkoły oraz obniżenie kosztów eksploatacji o 80% w stosunku do konwencjonalnych budynkówdodaje.

Które szkoły przejdą modernizację?

Prace w placówkach w gminie Janikowo mają potrwać 15 miesięcy. Wartość projektu szacowana jest na niemal 8 mln zł.

Modernizacji, o której mowa poddane zostaną w sumie trzy placówki oświatowe w Gminie Janikowo, w kujawsko-pomorskiem: Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Broniewicach, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie.

Źródło: informacja prasowa Euros Energy

Fot: informacja prasowa Euros Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.