Panele słoneczne na balkonach w Sopocie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Przylesie w Sopocie na wiosnę 2018 roku zaplanowała renowację elewacji swoich budynków. Na przedstawionym projekcie na balkonach umieszczone są panele słoneczne zamiast anten satelitarnych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Przylesie w Sopocie przedstawiła odważną i przyszłościową wizję ekologicznego zagospodarowania budynków. W planach na wiosnę 2018 roku znajduje się renowacja elewacji bloków należących do spółdzielni, co poprawi ich wygląd oraz ocieplenie. Dodatkowo w zamiarach uwzględniona jest również przebudowa balkonów. Dostosowane zostaną one do ewentualnego montażu paneli słonecznych.

Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie w Sopocie już w 2015 roku zgłosiła do Urzędu Miasta chęć udziału w programie Prosument, aby zyskać dotacje na inwestycje w panele słoneczne. Wytworzona przez nie energia zasilałaby oświetlenie klatek schodowych i okolicznego parku, windy oraz kotłowi, a nadmiar prądu zostałby sprzedany do sieci państwowej.

Jest to dopiero wizja przyszłościowa, bo jak informuje Piotr Kurdziel, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie w Sopocie: „Istotą projektu jest termomodernizacja elewacji, a nie montaż paneli PV na konstrukcji balkonów. Postęp w dziedzinie PV jest tak duży, że warto przewidzieć ich zastosowanie w najbliższej przyszłości. Np. jako szklane balustrady bez dodatkowej konstrukcji wsporczej pokryte folią generującą energię elektryczną pod wpływem promieniowania słonecznego. Warto wyjść mentalnie z epoki węgla pod każdą postacią. Dlatego wybiegamy z planami w przyszłość. Można też nic nie robić i czekać”.

Prekursorem dużych instalacji fotowoltaicznych na polskich blokach jest wrocławska spółdzielnia Wrocław-Południe. Na dachach 35 wieżowców zamontowano łącznie 2771 paneli fotowoltaicznych. Moc elektrowni to blisko 0,75 MW. Z tej energii korzysta już 15 tys. wrocławian.

    2 komentarze

    1. Tylko ekolodzy promujący darmową odnawialną energię są za niepodległością Polski reszta siedzi w kieszeni ropy gazu atomu np. czemu blokuje się sprzedaż aut jak Ford C-Max napędzany darmową energią słoneczną? Zasięg praktycznie nieograniczony:) Ford zaprezentował nową wersję modelu C-Max. Samochód jest napędzany za pomocą energii słonecznej. Zasięg tego Forda to aż 998 km. Z takim pojazdem można ograniczyć emisję CO2 o 4 tony rocznie na jednego właściciela C-Max Solar Energi. http://moto.onet.pl/ford-c-max-napedzany-energia-sloneczna/sjjzt

    2. bez ekologii wegetarianizmu darmowej odnawialnej energii=zagłada będziecie kupować powietrze jak wodę i jak dinozaury wymrzecie. Niewolnicy dostawali jedzenie i schronienie dziś sami muszą na to zarobić będą płacić za powietrze do oddychania jak kupują wodę do picia w hipermarkecie w butelkach bo ta z kranów rzek itp. nie nadaje się już do picia. kiedyś przedmioty produkowano na 20-30 i więcej lat nie psuły się jak dziś po 3 miesiącach są “niemodne”,popsutych nie opłaca się naprawiać=projektuje się je by po gwarancji psuły się, stały się „niemodne” i by ludzie w kółko kupowali nowe. “Sukces” w biznesie polegał na oszustwie a w polityce na kłamstwie! stąd kryzys! Niewolnicy=kasę gadżety mogą ci ukraść liczy się kim jesteś nie co masz+brak czasu i zdrowia by tym się nacieszyć stres strach ryzyko kradzieży napadu porwania. Potęga reklamy:) jedzcie śmieci i odpadki=miliardy much nie mogą się mylić! reklama to oszustwo fałszywa informacja powinna być zakazana ukrywa wady kłamie o nieistniejących zaletach http://www.youtube.com/watch?v=HQOR55lOtDY&NR=1 zeitgeist addendum cz 6 film odkrywający prawdę o mediach religii, władzy, rynku, manipulacjach, niewolnictwie i wyzwoleniu człowieka, szczególnie minuty 8:;22, 4:00, 5:57, 6:50, 7:17

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowe prawo wodne – co warto wiedzieć?

Następny artykuł

Łódź wymienia piece i daje dotacje na ekologiczne ogrzewanie domów i mieszkań

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,
%d bloggers like this: