Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwszy traktor na amoniak na świecie! Nie emituje spalin

Pierwszy traktor na amoniak na świecie! Nie emituje spalin

Amerykański start-up Amogy zademonstrował pierwszy w historii bezemisyjny traktor na amoniak na świecie. Udana prezentacja ciągnika o mocy 100 kW jest kamieniem milowym zmierzających do dekarbonizacji sektora transportu ciężkiego przy użyciu energii generowanej przez amoniak.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Pierwszy traktor na amoniak na świecie

​Jak działa pierwszy traktor na amoniak na świecie? Unikalny system składa się ze standardowego zbiornika do przechowywania cieczy i wysoce wydajnych modułów do krakowania (przerabiania) amoniaku. Są one zintegrowane z hybrydowym systemem ogniw paliwowych, które zapewniają stałą moc przez kilka godzin na jednym tankowaniu.

Demonstracja odbyła się 25 maja w stanie Nowy Jork:

Wysoce wydajna technologia przetwarzania amoniaku Amogy została pomyślnie zintegrowana ze standardowym ciągnikiem średniej wielkości marki John Deere.

Historyczny traktor ekologiczny

Tankowanie ciągnika ciekłym amoniakiem jest proste i przypomina tankowanie gazu lub oleju napędowego.

​- Jesteśmy podekscytowani, że po raz pierwszy w historii demonstrujemy nasze zeroemisyjne rozwiązanie oparte na amoniaku w działaniu. Amoniak jest opłacalnym paliwem o zerowej emisji dla wszystkich pojazdów ciężarowych, a zwłaszcza w rolnictwie i rolnictwie, gdzie łatwo dostępna substancja chemiczna jest używana jako nawóz od dziesięcioleci powiedział Seonghoon Woo, dyrektor generalny Amogy.

Paliwo nowej generacji pomaga obniżać emisje także w transporcie morskim i lotniczym:

Amoniak oferuje wysoką gęstość energii i istnieje wiele istniejących infrastruktur, takich jak rurociągi, terminale i metody magazynowania, w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, które wspierają taką transformacjędodaje dyrektor Amogy.

źródło: amogy.co, zdj. główne: amogy.co/Bryan Banducci/Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.