Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska fabryka magazynów energii

Polska fabryka magazynów energii

Firma Pozbud postawiła sobie ambitny cel, planuje rozpocząć produkcję kontenerowych magazynów energii w niecałe dwa lata. Fabryka ma powstać w Polsce, a produkty mają być sprzedawane na terenie całej Unii Europejskiej.

BANER MOBILEB1
Reklama

Partnerzy projektu

21 września 2021 roku firma Pozbud zawarła porozumienie z singapurską firmą Durapower Holdings i krakowską firmą Elmodis.

O swoich planach poinformowali 22 września na stronie internetowej firmy Pozbud. Partnerzy zadecydowali o wspólnej produkcji baterii litowo-jonowych i kontenerowych systemów magazynowania energii.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Założenia projektu

Jak podają w podsumowaniu obrad, produkcja ma ruszyć w ciągu najbliższych dwóch lat, a produkty mają być wprowadzone do sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej. 

Jest również możliwe, że część produkcji będzie dostarczana do krajów spoza Europy w imieniu singapurskiego partnera.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Produkowane baterie mają docelowo dążyć do pojemności 2GWh. Ponadto ich atutem ma być niska cena i europejska produkcja. Niestety szacowana wartość inwestycji nie została podana do informacji publicznej.

Na ten moment firmy informują, że produkty będą sprzedawane pod nazwą Durapower.

Role firm w przedsięwzięcu

Podczas obrad firmy ustaliły również obowiązki każdego z członków porozumienia. Wszystkie zobowiązania wymienione są w informacji opublikowanej na stronie Pozbud oraz zostaną sformułowane w odrębnej umowie.

Firma Durapower odpowiadać będzie za udzielenie informacji związanych z produkcją baterii litowo- jonowych oraz wiedzy dotyczącej systemów zarządzania bateriami.

Elmodis będzie odpowiadać za wsparcie współpracy dostarczając dedykowane rozwiązania do sterowania i optymalizacji magazynowania energii. 

Całość porozumienia przeczytać można tutaj.

źródło: parkiet.com, e-magazyny.pl, energia.rp.pl, wnp.pl.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.