Projekt DeBu zbliża się do końca etapu finansowania

Polski potencjał offshore

Ostatni etap zbierania funduszy na projekt DeBu, realizowanego przez dewelopera Northland Power, zmierza ku końcowi. DeBu, czyli Deutsche Bucht, to farma wiatrowa offshore, która zgodnie z planem powinna się znaleźć na niemieckiej części Morza Północnego. Farma o mocy 268,4 MW ma zostać zbudowana w oparciu o turbiny V164 o mocy 8,4 MW, produkowane przez przedsiębiorstwo MHI Vestas Offshore Wind, które zadba także o długofalowe utrzymanie instalacji.

Za zaprojektowanie systemu oraz konstrukcję fundamentów, kładzenie kabli i podłączenie podstacji transformatorowych offshore będzie odpowiadać holenderska firma Van Oord wraz z Highland Group, poprzednim właścicielem projektu. Umowę podpisano latem zeszłego roku.

Za dostarczenie podstacji do projektu DeBu odpowiedzialne jest konsorcjum przedsiębiorstw Smulders, Eiffage, Iemants i CG. Kontrakt został zawarty na początku tego roku.

Farma zlokalizowana będzie dziewięćdziesiąt pięć kilometrów na północny zachód od wyspy Borkum. Zostanie podłączona do stacji transformatorowej BorWin o mocy 800 MW, także znajdującej się na morzu. Podłączenie zapolanowano na koniec 2019 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

I Squared Capital jednym z podmiotów zainteresowanych zakupem projektów OZE Equis Energy

Następny artykuł

Najgorszy węgiel odchodzi w niepamięć

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,