Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pyton w toalecie. Niecodzienna interwencja we Wrocławiu

pyton, wąż, prawa zwierząt

Pyton w toalecie. Niecodzienna interwencja we Wrocławiu

Szczególnie w miesiącach wiosennych bądź letnich na terenach wiejskich, ludziom zdarza się znaleźć w swoich domach pomniejsze zwierzęta, które przedostają się do budynków najczęściej przez otwarte okna. Odkrycie jakiego dokonali mieszkańcy jednego z wrocławskich bloków, z pewnością było dla nich niemałym zaskoczeniem.

BANER MOBILEB1
Reklama

Jak wynika z postu udostępnionego w środę na portalu społecznościowym facebook, obecność pytona została odkryta przez mieszkańców jednego z bloków mieszczących się na osiedlu Popowice przy okazji “porannej toalety”.

Pełzający intruz w łazience

Udało się ustalić, że zwierzę, które do łazienki przedostało się najprawdopodobniej przez instalację, to pyton królewski. Ze względu na to, że hodowanie tego zwierzęcia jest w Polsce dozwolone, gad najprawdopodobniej wydostał się z zamieszkiwanego przez siebie terrarium i uciekł z mieszkania właściciela. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Aby usunąć zwierzę z mieszkania potrzebna była interwencja straży miejskiej oraz straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia przybyli także pracownicy wrocławskiego schroniska dla zwierząt. 

Akcja zakończyła się sukcesem 

Wezwanym na miejsce służbom udało się schwytać pytona królewskiego, który obecnie przebywa w jednym z wrocławskich schronisk dla zwierząt. Akcja ta nie należała jednak do łatwych. Przez kilka godzin zwierze skutecznie się ukrywało. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Hodowla możliwa tylko pod pewnymi warunkami 

Hodowla pytona królewskiego, a także jego posiadanie w charakterze zwierzęcia domowego jest dozwolone, jednak niezbędne w takim przypadku jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia. Pyton królewski powinien być trzymany w odpowiednio przystosowanym terrarium.

Pyton Królewski 

Jest to gad, który może osiągnąć do 180 centymetrów długości. Nie należy więc do największych. W zależności od tego, czy zwierzę żyje na wolności, czy trzymane jest w niewoli, jego pokarm mogą stanowić różnego rodzaju gryzonie i mniejsze ptaki. Nie jest on uznawany za zwierzę o agresywnym usposobieniu.

Źródło: onet.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.