Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ranking 3 wiodących producentów falowników

Ranking 3 wiodących producentów falowników

Falownik, inaczej inwerter to urządzenie, które zamienia prąd stały, w prąd zmienny o regulowanej częstotliwości. Ma on bardzo istotny wpływ na efektywne działanie całej instalacji fotowoltaicznej. Warto zatroszczyć się o właściwie dobrany, by znacząco podnieść wydajność paneli.  Źle dopasowany rodzaj inwertera może przyczynić się do awarii całej instalacji. Przejrzyjmy oferty najczęściej wybieranych producentów.

BANER MOBILEB1
Reklama

Solis

Firma Solis reklamuje się jako najbardziej doświadczona i najbardziej wyspecjalizowana w dziedzinie produkcji inwerterów do instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych. Falowniki tej firmy są wykorzystywane już w ponad 100 krajach. Zespół naukowców stale pracuje nad udoskonaleniem technologii oferowanych produktów.

W latach 2016-2019 firma była nagradzana tytułem „Top Inverter Brand” przez znaną na całym świecie organizację badawczą ds. fotowoltaiki „EuPD Research”. W 2015 roku zainstalowano falowniki tej firmy na wieży Eiffla.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na skrupulatność firmy, bo każdy wyprodukowany falownik jest testowany przed wysyłką do klienta. Następną zaletą inwerterów Solis jest kompaktowa i lekka jednostka pozwalająca na łatwy montaż, który może zostać wykonany nawet przez jednego instalatora. Do urządzeń firma dołącza przyjazną dla użytkownika aplikacje do monitorowania.

Klasa ochrony falowników  IP65 zapewnia wysoką odporność na trudne warunki pracy na zewnątrz. Wydajność inwerterów wacha się w zależności od modelu pomiędzy 97,5%-98,3%. Urządzenia zaopatrzone są w całą paletę zabezpieczeń – przed zwarciem, nadprądowe przed odwrotną polaryzacją DC.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Inwertery Solis instalowane przez firmę Columbus Energy posiadają wyjątkowo długą, dziesięcioletnią gwarancję.

cena: 1 800 – 15 000 zł

Chcesz wiedzieć jaki rodzaj ogniwa fotowoltaicznego wybrać do przydomowej instalacji? Przeczytaj tekst na temat ogniw mono i polikrystalicznych.

Huawei

Huawei to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. W swojej szerokiej ofercie urządzeń posiadają również inwertery.

Oferta tego producenta jest bardzo szeroka, zarówno klienci indywidualni, jak i inwestorzy mogą wybierać falowniki spośród oferty Huawei. Obecnie w ofercie sklepu NaszaFotowoltaika.pl znajduje się 6 falowników tego producenta. 

Urządzenia te podobnie jak firma Solis  posiadają 10 letnią gwarancję oraz wbudowane moduły Wifi.

Inwertery Huawei również zaopatrzone  są  w obudowę IP65, co zwiększa bezawaryjną pracę urządzenia.

FOX ESS

Firma FOX ESS reklamuje się jako lider w produkcji falowników i rozwiązań do magazynowania energii. Sprzedaż ich urządzeń odbywa się na rynkach całego świata od Chin po Unię Europejską. Firma deklaruje, że wykazuje się  szczególną  troską o środowisko naturalne.

FOX ESS ma w swojej ofercie Falowniki jednofazowe (seria S MPPT od 700W do 3 kW oraz seria F MPPT od 3 kW do 6 kW) i falowniki trójfazowe (seria T od 3 kW do 25 kW).

Urządzenia odznaczają się ponadnormatywną wydajnością, sięgającą aż do 98,6%. Falowniki FOX ESS również posiadają trwałą obudowę o stopniu ochrony IP65, która idealnie sprawdza się wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Producent zapewnia swoim klientom możliwość monitorowania systemu z poziomu aplikacji. Dzięki zaawansowanym i ulepszonym funkcjom bezpieczeństwa ochronisz sprzęt i oprogramowanie przed awariami.

Falowniki firmy FOX ESS zostały zaprojektowane z komponentów od wiodących światowych producentów, co znacząco poprawia żywotność ich produktów.

cena: 1 000 – 5 000 zł

Sprawdź, co się składa na cenę instalacji fotowoltaicznej.

Źródło: Eko-Prąd, Solis, FOX ESS Polska, fot. Jeremy Bezanger/Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.