Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Polsce

fotowoltaika

Rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Polsce

Rozpoczęła się budowa największego w Polsce parku fotowoltaicznego w Witnicy (woj. lubuskie). Wykonawcą projektu jest niemiecka firma BayWa r.e. Elektrownia powstaje bez subsydiów, a wytworzona przez nią energia, zostanie sprzedana na zasadzie umowy PPA. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Potencjał polskiego rynku dla BayWa

– Parytet sieciowy energii słonecznej stale się rozwija. Po pomyślnym zakończeniu w ostatnich latach projektów w Hiszpanii i Niemczech, które były realizowane bez dotacji, doszliśmy do punktu, w którym energia fotowoltaiczna jest również sprzedawana w Polsce powiedział dr Benedikt Ortmann, dyrektor globalny ds. projektów słonecznych w BayWa. – Polska odczuwa ogromne zapotrzebowanie na zieloną energię, zwłaszcza ze strony handlu i przemysłu, pomimo powszechnego braku dostępności w kraju, który nadal 80% swojej energii elektrycznej wytwarza z węgla.

Największa w Polsce farma fotowoltaiczna

Park solarny Witnica to największy jak dotąd wielkoskalowy projekt fotowoltaiczny, który jest obecnie realizowany w Polsce. Jego budowa potrwa do końca bieżącego roku. Moc farmy wyniesie 64,6 MWp, zaś energia, którą wyprodukuje, ma trafić do lokalnego odbiorcy przemysłowego. BayWa informuje, że obecnie trwają już zaawansowane rozmowy na temat wyglądu umowy sprzedaży na zasadach PPA. 

Więcej projektów BayWa nad Wisłą

Firma z Monachium zapowiada, że w przyszłym roku ruszy budowa kolejnej wielkoskalowej elektrowni o mocy 50 MWp. Zapewnia, że w swoim portfelu słonecznym posiada około 600 MWp projektów. Do 2025 roku BayWa chce wybudować w Polsce farmy wiatrowe i fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 1 GW. 

Źródło: baywa-re.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.