Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ruszyła budowa dziewiątej i dziesiątej farmy wiatrowej Innogy w Polsce

Ruszyła budowa dziewiątej i dziesiątej farmy wiatrowej Innogy w Polsce

10 marca Innogy rozpoczęła w województwie zachodniopomorskim budowę farmy wiatrowej o mocy 47,5 MW. Druga o mocy 33 MW pojawi się na Dolnym Śląsku. Obecnie koncern posiada w Polsce 240 MW zainstalowanej mocy w elektrowniach wiatrowych. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Park wiatrowy Dolice (ok. 60 km od Szczecina) będzie posiadał 19 turbin Siemens Gamesa  SG 2.5-114. Elektrownia zapewniła sobie sprzedaż energii w aukcjach OZE z 2018 roku. Uruchomienie parku nastąpi pod koniec tego roku. 

Z kolei w województwie dolnośląskim w Żukowicach pod Głogowem pojawi się farma, która będzie się składała z turbin Nordex 11. Jej moc będzie wynosiła 33 MW. Zostanie oddana do użytku w czerwcu tego roku. Łączny koszt obu elektrowni sięga około 101 mln euro (ponad 435 mln złotych). Razem z powyższymi niemiecka grupa będzie posiadała już 10 farm wiatrowych o łącznej mocy ponad 320 MW.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Cieszymy się, że rozpoczęła się budowa Dolice, naszej dziesiątej farmy wiatrowej na lądzie w Polscemówi Katja Wunschel, starsza wiceprezes Innogy ds. Energii wiatrowej i słonecznej.Polski rynek oferuje wiele doskonałych lokalizacji wiatrowych i słonecznych, możliwość wzięcia udziału w aukcjach lub realizacji projektów ochrony klimatu w warunkach rynkowych. Z niecierpliwością czekamy na dalsze możliwości zrównoważonych inwestycji wspierających transformację energetyki w Polsce.

Źródło: renewablesnow.com

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.