Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Samochody elektryczne dla pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

Samochody elektryczne dla pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

Bez emitowania spalin, bez hałasu i z automatyczną skrzynią biegów – takimi samochodami będą jeździć pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Mowa o Renault ZOE – marce najlepiej sprzedających się aut elektrycznych w Europie.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podjął działania na rzecz czystego powietrza. Zakupił dla swoich pracowników samochody elektryczne, które będą wykorzystywane w ich codziennej pracy. Są to trzy bezemisyjne Renault ZOE wyposażone w akumulator trakcyjny Z.E. 40. Układ hamulcowy samochodu pozyskuje energię elektryczną, którą przekłada na większy zasięg. Dzięki niemu w miejskich warunkach można pokonać dystans do 300 km.

Oprócz inwestycji w samochody elektryczne miasto stawia na elektromobilność mieszkańców. W Warszawie zostanie uruchomionych 14 stacji ładowania na 9 parkingach ‘Parkuj i Jedź’ (ang. Park and Ride). Te miejsca to: Anin SKM, Połczyńska, Ursus – Niedźwiadek, Metro Ursynów, Wawer SKM, Metro Wilanowska, Al. Krakowska, Metro Marymont i Metro Stokłosy. Każda stacja będzie mogła obsłużyć dwa samochody jednocześnie przy użyciu 22kW mocy.

Pierwsze punkty ładowania w Warszawie pojawiły się w ubiegłym roku przy stacji metra Młociny. Są tam cztery stanowiska do ładowania, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

W grudniu 2017 roku warszawscy radni ustanowili nowy regulamin parkingów ‘Parkuj i Jedź’. Od tego momentu można z nich korzystać także nocą i z możliwością bezpłatnego ładowania.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.