Samochody elektryczne dla pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

Bez emitowania spalin, bez hałasu i z automatyczną skrzynią biegów – takimi samochodami będą jeździć pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Mowa o Renault ZOE – marce najlepiej sprzedających się aut elektrycznych w Europie.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podjął działania na rzecz czystego powietrza. Zakupił dla swoich pracowników samochody elektryczne, które będą wykorzystywane w ich codziennej pracy. Są to trzy bezemisyjne Renault ZOE wyposażone w akumulator trakcyjny Z.E. 40. Układ hamulcowy samochodu pozyskuje energię elektryczną, którą przekłada na większy zasięg. Dzięki niemu w miejskich warunkach można pokonać dystans do 300 km.

Oprócz inwestycji w samochody elektryczne miasto stawia na elektromobilność mieszkańców. W Warszawie zostanie uruchomionych 14 stacji ładowania na 9 parkingach ‘Parkuj i Jedź’ (ang. Park and Ride). Te miejsca to: Anin SKM, Połczyńska, Ursus – Niedźwiadek, Metro Ursynów, Wawer SKM, Metro Wilanowska, Al. Krakowska, Metro Marymont i Metro Stokłosy. Każda stacja będzie mogła obsłużyć dwa samochody jednocześnie przy użyciu 22kW mocy.

Pierwsze punkty ładowania w Warszawie pojawiły się w ubiegłym roku przy stacji metra Młociny. Są tam cztery stanowiska do ładowania, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

W grudniu 2017 roku warszawscy radni ustanowili nowy regulamin parkingów ‘Parkuj i Jedź’. Od tego momentu można z nich korzystać także nocą i z możliwością bezpłatnego ładowania.

1 comment
  1. I to jest piekne , bo madre . Niech doswiadczona madrosc idzie z ,, gory ,, . Dobrz byloby , jednoczesnie , prowadzic specjalne dzienniki techniczne ,, przebiegu danej jednostki ,, w oparciu o skladowe , takie jak ,, cztery pory roku w Polsce ,, – pozdrawiam pomyslodacow i proponuje naglasniac to , co jakis czas ,, we wszelkich mediach . PROF.DR./…/ RES specialist SSG/PV ; SEP-E ; Ecolog ; JANUSZ NUSIK POWALSKI

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: