Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sklep, w którym kupisz… fotowoltaikę przez internet

Sklep, w którym kupisz… fotowoltaikę przez internet

Prawie 85% Polaków z dostępem do internetu robi zakupy w sieci. A w wyniku pandemii COVID-19 większość biznesów, która działa do tej pory tylko stacjonarnie, umożliwiła klientom zakupy online. W internecie możemy kupić niemal wszystko, również… fotowoltaikę.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wystarczy kilka kliknięć

 Możliwość kupienia instalacji fotowoltaicznej przez internet zapewnia norweski startup OTOVO, który niedawno rozpoczął działalność w naszym kraju. OTOVO bazuje na modelu e-commerce. Osoby zainteresowane fotowoltaiką mogą dokonać procesu zakupowego online. Wystarczy wejść na stronę firmy, podać swój adres i wybrać swój dach z mapy satelitarnej, podać jego wymiary, pokrycie oraz orientacyjny kąt nachylenia. Po kilku sekundach pojawia się wycena. W kwestii wielkości instalacji czy dokumentów można skorzystać z porady konsultanta. Pierwszy kontakt realny z pracownikiem ma miejsce dopiero przy montażu.

Uber czy Airbnb?

OTOVO powstało w 2016 roku. Obecnie firma działa już na 6 rynkach, w Norwegii, Szwecji, Francji, Hiszpanii, Polsce oraz we Włoszech. Niekiedy porównywana jest do Ubera, gdyż umożliwia zamówienie online kompleksowej usługi w konkurencyjnej cenie. OTOVO zapewnia, że poza tymi aspektami ważna jest dla niej jakość.

– Uber stawia wyłącznie na dostarczenie usługi, my dostarczamy najwyższej jakości usługę z dbałością o klienta wraz z kompleksowym wsparciem już po zainstalowaniu paneli, dlatego wolimy porównywać się do Airbnb mówi Paulina Ackermann, dyrektor generalna OTOVO w Polsce.

Firma kontroluje produkcję energii zdalnie przez system, który także dostępny jest w formie aplikacji dla klienta. Startup działa w systemie parasola zrzeszając lokalnych instalatorów w danym obszarze. Instalatorzy zajmują się zakupem materiałów oraz montażem, a OTOVO formalnościami. 

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.