Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sklep, w którym kupisz… fotowoltaikę przez internet

Sklep, w którym kupisz… fotowoltaikę przez internet

Prawie 85% Polaków z dostępem do internetu robi zakupy w sieci. A w wyniku pandemii COVID-19 większość biznesów, która działa do tej pory tylko stacjonarnie, umożliwiła klientom zakupy online. W internecie możemy kupić niemal wszystko, również… fotowoltaikę.

Wystarczy kilka kliknięć

 Możliwość kupienia instalacji fotowoltaicznej przez internet zapewnia norweski startup OTOVO, który niedawno rozpoczął działalność w naszym kraju. OTOVO bazuje na modelu e-commerce. Osoby zainteresowane fotowoltaiką mogą dokonać procesu zakupowego online. Wystarczy wejść na stronę firmy, podać swój adres i wybrać swój dach z mapy satelitarnej, podać jego wymiary, pokrycie oraz orientacyjny kąt nachylenia. Po kilku sekundach pojawia się wycena. W kwestii wielkości instalacji czy dokumentów można skorzystać z porady konsultanta. Pierwszy kontakt realny z pracownikiem ma miejsce dopiero przy montażu.

Uber czy Airbnb?

OTOVO powstało w 2016 roku. Obecnie firma działa już na 6 rynkach, w Norwegii, Szwecji, Francji, Hiszpanii, Polsce oraz we Włoszech. Niekiedy porównywana jest do Ubera, gdyż umożliwia zamówienie online kompleksowej usługi w konkurencyjnej cenie. OTOVO zapewnia, że poza tymi aspektami ważna jest dla niej jakość.

– Uber stawia wyłącznie na dostarczenie usługi, my dostarczamy najwyższej jakości usługę z dbałością o klienta wraz z kompleksowym wsparciem już po zainstalowaniu paneli, dlatego wolimy porównywać się do Airbnb mówi Paulina Ackermann, dyrektor generalna OTOVO w Polsce.

Firma kontroluje produkcję energii zdalnie przez system, który także dostępny jest w formie aplikacji dla klienta. Startup działa w systemie parasola zrzeszając lokalnych instalatorów w danym obszarze. Instalatorzy zajmują się zakupem materiałów oraz montażem, a OTOVO formalnościami. 

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.