1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych na BP

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych na BP

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych na BP

BP planuje wprowadzenie stacji ładowania w całej Europie. Pierwsza pojawiła się już w Dusseldorfie w Niemczech. Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych to efekt partnerstwa z Volkswagenem.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych

Pierwsza jednostka ładująca została zaprezentowana 28 kwietnia 2022 roku w Dusseldorfie. Kolejne 4000 punktów ładowania powstanie w ciągu 24 miesięcy w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Partnerstwo BP z Volkswagenem ma na celu stworzenie nawet 8000 stacji w Europie do końca 2024 roku. Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych BP nie wymagają połączeń z siecią o dużej mocy. Pozwala to na pokonanie jednej z największych przeszkód na drodze do szybkiego rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania w Europie.


Ładowarki Volkswagen Flexpole o mocy 150 kW, z których każdy posiada dwa punkty ładowania, mają zintegrowany system przechowywania akumulatorów. Stacja w 10 minut ładuje akumulator pozwalający na pokonanie trasy do 160 km, w zależności od modelu pojazdu.

Szybkie ładowanie na stacjach BP

Jednostki Flexpole mogą być bezpośrednio podłączone do sieci niskiego napięcia, co znacznie skraca czas i zmniejsza koszty instalacji. 

– Zgodnie z obietnicą (…) napędzamy rozbudowę infrastruktury ładowania w Europie. Wspólnie z BP w bardzo krótkim czasie stworzymy tysiące stacji szybkiego ładowania. Szybka rozbudowa sieci ładowania jest teraz kluczowa. Aby tak się stało, nasze pionierskie, szybkie ładowarki stanowią doskonałe rozwiązanie, ponieważ czas i koszty wymagane do ich instalacji są minimalne – komentował Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen.

Sieć ładowania BP zostanie zintegrowana z deskami rozdzielczymi samochodów Volkswagen, Skoda i Seat/Cupra, dzięki czemu kierowcy będą mogli bezproblemowo znaleźć najbliższą ładowarkę.

źródło i zdj. główne: bp.com, flickr.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.