Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych na BP

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych na BP

BP planuje wprowadzenie stacji ładowania w całej Europie. Pierwsza pojawiła się już w Dusseldorfie w Niemczech. Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych to efekt partnerstwa z Volkswagenem.

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych

Pierwsza jednostka ładująca została zaprezentowana 28 kwietnia 2022 roku w Dusseldorfie. Kolejne 4000 punktów ładowania powstanie w ciągu 24 miesięcy w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Partnerstwo BP z Volkswagenem ma na celu stworzenie nawet 8000 stacji w Europie do końca 2024 roku. Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych BP nie wymagają połączeń z siecią o dużej mocy. Pozwala to na pokonanie jednej z największych przeszkód na drodze do szybkiego rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania w Europie.


Ładowarki Volkswagen Flexpole o mocy 150 kW, z których każdy posiada dwa punkty ładowania, mają zintegrowany system przechowywania akumulatorów. Stacja w 10 minut ładuje akumulator pozwalający na pokonanie trasy do 160 km, w zależności od modelu pojazdu.

Szybkie ładowanie na stacjach BP

Jednostki Flexpole mogą być bezpośrednio podłączone do sieci niskiego napięcia, co znacznie skraca czas i zmniejsza koszty instalacji. 

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

– Zgodnie z obietnicą (…) napędzamy rozbudowę infrastruktury ładowania w Europie. Wspólnie z BP w bardzo krótkim czasie stworzymy tysiące stacji szybkiego ładowania. Szybka rozbudowa sieci ładowania jest teraz kluczowa. Aby tak się stało, nasze pionierskie, szybkie ładowarki stanowią doskonałe rozwiązanie, ponieważ czas i koszty wymagane do ich instalacji są minimalne – komentował Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen.

Sieć ładowania BP zostanie zintegrowana z deskami rozdzielczymi samochodów Volkswagen, Skoda i Seat/Cupra, dzięki czemu kierowcy będą mogli bezproblemowo znaleźć najbliższą ładowarkę.

źródło i zdj. główne: bp.com, flickr.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.