Start-up SEEDiA prezentuje innowacyjny solarny przystanek autobusowy

Start-up SEEDiA prezentuje innowacyjny solarny przystanek autobusowy

Wraz z postępującą świadomością obywatelską dotyczącą troski o środowisko naturalne i poświęconą korzystaniu z alternatywnych źródeł energii na światowym rynku OZE sukcesywnie pojawiają się kolejne rozwiązania i udogodnienia, których celem jest właśnie pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, pozostając tym samym w służbie ludzkich potrzeb oraz dbając o środowisko.

Z tego też względu mogliśmy już zobaczyć statek z solarnymi żaglami, fotowoltaiczną autostradę, ręczną ładowarkę do smartfona oraz owadobójczą lampę działającą w oparciu o panel fotowoltaiczny.

Wśród tego typu innowacyjnych rozwiązań prym wiodą te urządzenia, które wykorzystują energię pozyskiwaną z promieni słonecznych. Właśnie do tej grupy należą m.in. fotowoltaiczne ławki, które stanowią coraz częściej spotykany element krajobrazu polskich miast.

Start-up SEEDiA swego czasu zaprezentował solarne ławki, które zostały postawione na terenie m.in. Gostynina. Przedsiębiorstwo nie zwalnia jednak tempa i proponuje kolejne rozwiązanie z branży OZE – tym razem są to niezależne energetycznie przystanki.

przystanek sedia

Do podstawowych funkcji tych instalacji można zaliczyć m.in. ekrany e-papierowe – zastąpią one papierowe rozkłady jazdy, będzie je można aktualizować zdalnie; oświetlenie LED – zmieniające swe kolory w zależności od pory dnia i pogody; CityLight – umożliwiający zamieszczanie treści reklamowych; innowacyjny przystanek będzie zawierał także ładowarki usb oraz udostępniał darmową sieć WiFi.

Pracownicy start-upu SEEDiA zapewniają, że ich produkt jest całkowicie niezależny energetycznie, a to za sprawą zasilania ogniwami fotowoltaicznymi. Dodatkowo cała instalacja oparta jest na kotwach chemicznych, dzięki którym będzie można zamontować ją w dowolnym miejscu.

Obecnie start-up szuka chętnych miast, które chciałyby na swoim terenie przeprowadzić pilotażowe wdrożenie powyższych urządzeń; według wstępnych kalkulacji mogłoby się to odbyć już wiosną 2018 roku. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorstwo zachęca do zgłoszeń przez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie https://seedia.city/pl/.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.