Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Statystyki produkcji energii odnawialnej w USA

Statystyki produkcji energii odnawialnej w USA

Statystyki produkcji energii odnawialnej w USA

USA jako jeden z pierwszych krajów rozpoczął intensywne działania mające na celu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zaspokojenia energetycznych potrzeb swoich mieszkańców. Jak wiemy, USA jest krajem dużym, w wyniku czego również bardzo różnorodnym. Powoduje to, że na tak dużym terytorium łatwo o znalezienie odpowiedniego miejsca jako teren pod inwestycje związane z Odnawialnymi Źródłami Energii. Doskonale można to zauważyć na nowo opublikowanej interaktywnej mapie na której łatwo sprawdzić, które ze stanów wykazują tendencje proekologiczne, a które pozostają na szarym końcu statystyk. Wciąż istnieją bowiem stany, które nie dostrzegają jeszcze do końca potencjału zielonej energii jaką daje nam ziemia.

Reklama

Analizując opublikowaną mapę, widać, że stan Wyoming klasyfikuje się na ostatnim miejscu rankingu pod względem produkcji energii z odnawialnych źródeł. Wykorzystanie OZE to tylko 0,34% w stosunku do całości produkcji. Przyczyn takiego stanu rzeczy można doszukiwać się  w przemyśle wydobywczym, który w tym rejonie jest niezwykle istotny – począwszy od wydobycia węgla kamiennego, ropy naftowej, gazu ziemnego, a także uranu, który jest niezbędnym składnikiem dla elektrowni jądrowych, jak i również wykorzystywany do produkcji broni atomowej. Tuż za Wyoming plasuje się Alaska, która radzi sobie niewiele lepiej. Tylko 0,77% produkowanej energii to energia pozyskana w sposób ekologiczny. Przyczyny zdają się podobne – wydobycie ropy naftowej w tym rejonie jest nadzwyczaj wysokie, podobnie jak innych paliw takich jak przykładowo gaz ziemny. Istotnym elementem tutejszego przemysłu są również rudy metali. Zapotrzebowanie na energię jest w tych stanach na bardzo wysokie. Efektem tego jest to, że przepiękna przyroda, którą bezwzględnie należałoby chronić schodzi na dalszy plan.

Pozostaje się cieszyć, że są też miejsca, gdzie Odnawialne Źródła Energii zdecydowanie przodują. Jako przykłady można podać Maine, Idaho czy Hawaje, gdzie energia wyprodukowana w ten sposób to 100% całości zużycia. Widać więc, że Ekologiczne Źródła Energii są coraz częściej postrzegane jako lepsza alternatywa dla tradycyjnych metod pozyskiwania energii, nawet w tak uprzemysłowionym kraju jak Stany Zjednoczone. Trend ten już raczej nikogo nie powinien zaskakiwać, bowiem w XXI wieku zdecydowanie widać większe zainteresowanie naturą. Prowadzi to do działań służących jej ochronie – większe inwestycje w OZE to jeden ze środków mających w tym pomóc przy jednoczesnych korzyściach dla energetycznych potrzeb wielu państw.

Całą mapę można znaleźć tutaj.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.