Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Szklana butelka, woda i mała kapsułka, czyli sposób na sprzątanie bez plastiku

Szklana butelka, woda i mała kapsułka, czyli sposób na sprzątanie bez plastiku

Płyn do mycia szyb, łazienki, podłóg. W każdym domu moglibyśmy znaleźć dziesiątki detergentów w plastikowych opakowaniach. Ada i Pohl powiedzieli dosyć. Stworzyli ekologiczną chemię domową. Poznajcie markę Släppa.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Alternatywa dla tradycyjnych środków czystości

Ada Stępień i Pohl Kostian z przerażeniem patrzyli na liczbę detergentów i płynów odkażających zużywanych w czasie pandemii. Wraz z nią rosła też liczba plastiku, a z tym przecież od dawna mamy już poważny problem.

Postanowili poszukać alternatywy do tradycyjnych środków czystości. Zaczęli od kilku składników – sody, kwasku cytrynowego, octu, płatków mydlanych i boraksu, z których tworzyli pierwsze mieszanki. Szło im coraz lepiej, ale zdawali sobie sprawę, że dwie osoby, które ograniczą zużycie plastiku to za mało. Postanowili zaryzykować i stworzyć coś, co wpłynie pozytywnie na nasze środowisko.

W ten sposób powstała marka Släppa. 

Ekologiczna chemia domowa

Släppa to ekologiczna chemia domowa w formie musujących tabletek. Twórcom przyświecała myśl, że ma być pięknie, skutecznie i wygodnie.

Zamiast proszku, który łatwo można rozsypać, powstały proste w użyciu tabletki. Do tego estetyczne wielorazowe butelki z bursztynowego szkła. Spokojnie mogą być ozdobą każdej przestrzeni.

– Eliminacja z obiegu możliwie jak największej ilości plastiku oraz etycznie prowadzony biznes. Zamiast kolejnych plastikowych butelek co miesiąc, jedna szklana na zawsze i ekologiczny, wegański środek do czyszczenia w formie musujących tabletekczytamy na stronie.

Naturalne i biodegradowalne środki czystości

Płyny, które można przygotować z tabletek są w 99% naturalne i 99% biodegradowalne. Pudełka posiadają certyfikaty FSC®, a firma wraz ze stowarzyszeniem One Tree Planted sadzi więcej drzew niż potrzeba do produkcji ich opakowań. Piękny zapach (polna lawenda, dobry rozmaryn i rześka mięta) zawdzięczają naturalnym olejkom.

W ofercie marki są tabletki do przygotowania płynu do czyszczenia łazienki o zapachu lawendowym, tabletki do przygotowania płynu do szyb o miętowym zapachu oraz rozmarynowe tabletki do mycia kuchni. Tabletki można kupić w zestawach pakowanych po 3 sztuki (1 tabletka = jeden płyn o pojemności 400 ml), lub w formie zestawu startowego zawierającego 3 szklane butelki i 3 tabletki (po jednej z każdego rodzaju).

Stop plastikowi

W raporcie opublikowanym w 2021 roku przez Beyond Plastics i zrealizowanym w Bennington College w Vermont czytamy, że do 2030 roku przemysł tworzyw sztucznych będzie emitować więcej gazów cieplarnianych niż elektrownie węglowe w USA. Raport nosi nazwę New Coal: Plastics and Climate Change ”, co oznacza: “Nowy węgiel: plastik i zmiany klimatu”. Skala zanieczyszczenia plastikiem jest ogromna. Dlatego każde działania zmierzające do ograniczenie użycia plastiku jest ważne. Oczywiście największą rolę odgrywają tu same marki i producenci. Ale każdy z nas może dołożyć do tego cegiełkę. Jeśli chodzi o środki czystości czy kosmetyki pojawia się coraz więcej alternatyw. Plastikową szczoteczkę do zębów możemy zamienić na bambusową. Wkłady do maszynek do golenia zwrócić do producenta, który poddaje je recyklingowi. A zamiast kupować kolejną butelkę płynu do mycia naczyń napełnić płynem butelkę wielokrotnego użytku. 

źródło: slappa.co, whitemad.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.