Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tauron przygotowuje projekty farm fotowoltaicznych

farma fotowoltaiczna

Tauron przygotowuje projekty farm fotowoltaicznych

TAURON Polska Energia S.A. rozpoczął program budowy farm fotowoltaicznych. Koncern przygotował projekty w pięciu lokalizacjach, m.in w Stalowej Woli, gdzie buduje elektrociepłownię gazową. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Spółka poinformowała, że projekty farm fotowoltaicznych znajdują się na etapie planowania i uzyskiwania niezbędnych pozwoleń administracyjnych. Projekty mają być zlokalizowane w pięciu miejscach. Tauron poinformował, że potencjał każdej (elektrowni PV) jest silnie uzależniony od uwarunkowań lokalizacyjnych, co rzutuje na wielkość mocy instalacji”. W Stalowej Woli rozpoczęła się procedura uzyskiwania decyzji dotyczących warunków środowiskowych.

Najbardziej zaawansowany projekt TAURON Polska Energia

Koncern energetyczny ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego i analizy produkcji energii farmy fotowoltaicznej. Farma miałaby powstać w Mysłowicach w województwie śląskim, a jej moc wynosi od 28 MW do 43,2 MW. Zwycięzca przetargu będzie mieć czas do 27 grudnia na uzyskanie pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Portfel odnawialnych źródeł energii grupy Tauron 

Tauron eksploatuje, należące do spółki Tauron Ekoenergia, 34 elektrownie wodne oraz cztery farmy wiatrowe, w których energię elektryczną wytwarza 100 turbin wiatrowych o łącznej mocy 200,75 MW.

Aktywa wiatrowe spółki Tauron Ekoenergia składają się z farmy Zagórze w województwie zachodniopomorskim – 30 MW, Wicko w województwie pomorskim – 40 MW, Marszewo w województwie zachodniopomorskim  – 100 MW oraz Lipniki w województwie opolskim – 30,75 MW.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Tauron zapowiada zwiększenie do 65 proc. udziału OZE w swoim miksie wytwórczym

Państwowy koncern energetyczny planuje inwestycje w lądowe farmy wiatrowe o mocy 900 MW, farmy fotowoltaiczne o mocy 300 MW oraz pomoc w budowie morskich farm wiatrowych. Łączny koszt planowanych inwestycji szacowany jest na około 6 mln złotych. W ubiegłym roku, Tauron wyprodukował łącznie 16,21 TWh energii elektrycznej, w tym energia ze źródeł odnawialnych wynosi 0,97 TWh. Koncern zapowiada, że do 2025 r. udział OZE w miksie energetycznym wzrośnie do 30 proc. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.