Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tauron zajmie się morską energetyką wiatrową

Offshore Wind

Tauron zajmie się morską energetyką wiatrową

Tauron, polskie przedsiębiorstwo z branży energetycznej, intensywnie inwestuje w odnawialne źródła energii. Tym razem w kręgu zainteresowań spółki znalazła się morska energetyka wiatrowa. 

Reklama

Zielony zwrot to konieczna zmiana w firmach energetycznych

Jak podkreśla prezes Tauronu Wojciech Ignacok, zielone inwestycje nie są tylko hasłem, lecz koniecznością wymuszoną przez Unię Europejską. Przejście z paliw konwencjonalnych na źródła odnawialne obserwuje się w przypadku niemal wszystkich spółek energetycznych. W rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”, prezes Tauronu podkreślił, że podstawą dla jego firmy są fotowoltaika i energia wiatrowa na lądzie. 

Morska energetyka wiatrowa czeka na koncesję

Dodatkowo Wojciech Ignacok ujawnił, że Tauron startuje w konkursach na energetykę wiatrową na morzu. Spółka obecnie nie posiada koncesji na budowę morskich elektrowni wiatrowych. Wystąpiła o nią jednak w rundzie, której rozstrzygnięcie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. 

Prezes Tauronu powiedział, że firma posiada już partnera do projektu morskich farm wiatrowych. 

Na dzień dzisiejszy [jest to partner – przyp.red.] zagraniczny, ale naszą ideą jest, żeby grupy energetyczne wspólnie występowały o dalsze koncesje, żebyśmy w tym segmencie nie konkurowali z PGE czy Eneą, tylko wspólnie występowali o nowe obszary koncesyjne – podkreśla Ignacok. 

Źródło: PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.