Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Torby wielorazowe zamiast jednorazówek. Globalna akcja Boomerang Bags

bag

Torby wielorazowe zamiast jednorazówek. Globalna akcja Boomerang Bags

Segregujesz śmieci, starasz się być eko, ale widzisz, że jednorazowe odpady wciąż na nowo lądują w naturze niczym boomerangi? Nie tylko Ty dostrzegasz ten problem. 8 lat temu, z inicjatywy Tanii i Jordyn powstał unikatowy i pożyteczny plan. Odkryły, co zrobić, aby zamiast śmieci produkować estetyczne, wygodne i wielorazowe torby dla każdego. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Boomerang wraca, ale w zmienionej postaci

Dwie Australijki zapoczątkowały ruch, który dzisiaj idealnie wpisuje się w ideę less i zero waste oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Inicjatywa równoważąca ilość wyrzucanych jednorazówek (siatek, torebek), zdobyła uznanie na całym świecie, docierając nawet na nasz kontynent, do Polski. Boomerang Bags proponuje wypożyczanie wielorazowej torby – za darmo lub w ramach wymiany swojej torby, w dowolnym punkcie na świecie. Korzyści są widoczne dla środowiska, jak i dla nas samych, czyli użytkowników (konsumentów). 

Możesz sam zostać punktem-boomerangiem

Akcja nikogo nie wyklucza, a wręcz polega na zrzeszaniu coraz większej ilości punktów, które chciałyby zostać ośrodkiem wymiany toreb. Są to nie tylko sklepy, ale i wszelakie ośrodki kultury, biura, restauracje i inne miejsca. Cel jest wieloznaczny: edukacja, propagowanie świadomych postaw konsumenckich i widoczne efekty, w postaci mniejszej ilości jednorazowych torebek wokół nas. Wystarczy w dowolnym miejscu ustawić karton z napisem, zaczerpniętym ze strony Boomerang Bags.

HTjoXyY1 hi0Dxqqmwsskl9WWezVKeCX5GIBivCjFOWQ9jsBknPRRvPtn7ZU0 110paKATMcqJQYbWMJ2Y3MDMHAtOR1tnOtTNLEPK9a DaaQWlcH5k0svqzXPvwHMk4QwpzLuoB
źródło: Boomerang Bags

Polski Boomerang i edukacyjne warsztaty

Warsztaty szycia toreb w Polsce odbywały się już blisko 10 razy! Podczas nich można było szyć torby ze zużytych tkanin, np. firanek, zasłon czy poszewek. Uczestnicy polskich warsztatów przynosili różne materiały, z których mogły powstać unikatowe i zero wastowe torby. Idea torby boomerang spełnia się, kiedy do sklepu lub innego obiektu ponownie wróci wielorazowa torba – użyta w zamian za plastikowy odpowiednik.

Idea Boomerang Bags pokazuje, że ochrona środowiska i ruch zero waste to międzynarodowe idee, tworzone dla czystszego i przyjaźniejszego nam wszystkim środowiska. Inicjatywa jest obecnie widoczna w ponad 1100 społecznościach na całym świecie. Autorki Boomerang Bags wspominają również o innej korzyści – budowaniu relacji, nowych znajomościach i aktywnej, przyjaznej sobie nawzajem, ekologicznej społeczności.

źródło: boomerangbags.org

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.