1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Volvo dostarczy Amazonowi 20 ciężarówek z napędem elektrycznym

Volvo dostarczy Amazonowi 20 ciężarówek z napędem elektrycznym

Do końca roku Volvo Trucks dostarczy do Amazona w Niemczech w pełni elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności. Szacuje się, że 20 Volvo FH Electric pokona rocznie ponad milion kilometrów bez użycia oleju napędowego.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Amazon dekarbonizuje flotę

Elektryczne samochody ciężarowe Volvo dostarczone do Amazona w Niemczech zastąpią swoje odpowiedniki z silnikiem diesla i odegrają kluczową rolę w elektryfikacji łańcucha transportowego firmy.

– Amazon jest zaangażowany w dekarbonizację swojej floty, a transport pomiędzy magazynami i sklepami wymaga jeszcze wielu udoskonaleń w zakresie redukcji emisji CO2 – wyjaśnia Andreas Marschner, wiceprezes Transportation Services Europe w Amazon.

Amazon informuje, że prowadzi jeden z najszybciej rozwijających się programów elektryfikacji transportu komercyjnego i chce nadal inwestować oraz wprowadzać innowacje w celu dekarbonizacji i redukcji śladu węglowego w procesie dostarczania przesyłek.

aktualne zdjecie portal 1800x900 18 9

Amazon również inwestuje w elektromobilność. W 2021 roku pisaliśmy o startupie Rivian Automotive Inc wspieranym przez Amazona. Rivan produkuje elektryczne samochody dostawcze dla Amazona oraz rozwija markę elektrycznych pickupów i SUV-ów skierowaną do osób zamożnych. Amazon zamówił 100 000 swoich elektrycznych samochodów dostawczych.

Czy auta elektryczne Amazona podbiją świat?

Volvo wspiera dekarbonizację transportu w Niemczech

W Niemczech samochody ciężarowe i inne pojazdy użytkowe odpowiadają za około 36% krajowych emisji pochodzących z transportu. Dlatego dekarbonizacja transportu drogowego jest sprawą priorytetową.

– Wielcy gracze w branży transportowej odgrywają kluczową rolę w kierowaniu wysiłkami na rzecz obniżenia śladu węglowego. Dlatego cieszę się, że Amazon współpracuje z nami, aby pomóc zmniejszyć emisje przy dłuższych i cięższych zadaniach transportowychmówi Jessica Sandström, Senior Vice President of Product Management w Volvo Trucks.

Elektryczne ciężarówki Volvo

Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych FH Electric o dużej ładowności we wrześniu tego roku. Zostały zaprojektowane do realizacji różnych zadań przewozowych. Ich dostępność do transportu międzymiastowego i regionalnego to ważna część w dekarbonizacji transportu drogowego.

– Na całym świecie mamy teraz sześć modeli ciężarówek elektrycznych gotowych do zamówienia i w produkcji seryjnej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dekarbonizację transportu towarów. To zachęcający krok naprzód w zmniejszaniu negatywnego wpływu na zmiany klimatyczne  – komentuje Jessica Sandström.

Zgodnie z globalnym celem Volvo Trucks w 2030 roku 50% wszystkich sprzedanych nowych samochodów ciężarowych Volvo będą stanowić te napędzane akumulatorami lub elektrycznym ogniwem paliwowym.

Kilka faktów o Volvo FH Electric

  • Pojemność baterii: 540 kWh
  • Moc wyjściowa: 490 kW mocy ciągłej
  • Zasięg: do 300 km, ale może przejechać do 500 km podczas normalnego dnia pracy, jeśli zapewnimy dodatkowe doładowanie, np. podczas przerwy
  • Masa całkowita: 44 tony

źródło: informacja prasowa Volvo Truck, zdjęcia images.volvotrucks.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.