1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Warszawa: jeszcze do końca roku można dostać 100% dofinansowania na wymianę „kopciucha”

Warszawa: jeszcze do końca roku można dostać 100% dofinansowania na wymianę „kopciucha”

2020 rok to najlepszy czas w Warszawie na wymianę „kopciucha” i ostatni dzwonek na uzyskanie maksymalnej dotacji. W tym okresie można uzyskać stuprocentowy zwrot kosztów inwestycji. Z każdym kolejnym rokiem wsparcie miasta będzie niższe. Z kolei od 2023 roku wsparcia już nie otrzymamy.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Warszawski ratusz podpisał porozumienie z Krajową Izbą Kominiarzy dotyczące współpracy przy inwentaryzacji bezklasowych kotłów grzewczych. W marcu kominiarze będą wizytować domy w stolicy i jednocześnie zachęcać do skorzystania z dotacji miejskich na wymianę „kopciuchów”.


Ostatnie miesiące z tak korzystną dotacją

Jeszcze przez najbliższe miesiące można ubiegać się o całkowity zwrot kosztów za wymianę „kopciucha”. Wniosek o dotację trzeba złożyć do końca roku. W 2021 roku dofinansowanie spadnie do 90%, a w 2022 już do 70%. Osoby, które nie złożą wniosku do końca 2022 roku i tak będą zmuszone do wymiany pieca. Całość opłacą ze środków własnych. Taki system dotacji opracowano, by skłonić mieszkańców Warszawy to możliwie najszybszego działania.

Kwota dofinansowania

Dofinansowanie od miasta sięga 200 tys. złotych w przypadku wspólnot mieszkaniowych i do 95 tys. dla indywidualnym mieszkańców. Dotyczy to osób, które oprócz pieca zdecydują się na wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii połączonych z nowym źródłem ogrzewania. 

Warszawa 29.03.
Zanieczyszczenie powietrza nad Warszawą w dniu 29 marca 2020 roku

Stolica przeznaczyła na walkę ze smogiem 300 mln zł. Ważne miejsce w planie inwestycyjnym zajmuje właśnie wymiana „kopciuchów”.

źródło: portalsamorzadowy.pl, fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.