Warszawa: jeszcze do końca roku można dostać 100% dofinansowania na wymianę „kopciucha”

2020 rok to najlepszy czas w Warszawie na wymianę „kopciuchów” i ostatni dzwonek na uzyskanie maksymalnej dotacji. W tym okresie można uzyskać stuprocentowy zwrot kosztów inwestycji. Z każdym kolejnym rokiem wsparcie miasta będzie niższe. Z kolei od 2023 roku wsparcia już nie otrzymamy.

Warszawski ratusz podpisał porozumienie z Krajową Izbą Kominiarzy dotyczące współpracy przy inwentaryzacji bezklasowych kotłów grzewczych. W marcu kominiarze będą wizytować domy w stolicy i jednocześnie zachęcać do skorzystania z dotacji miejskich na wymianę „kopciuchów”.


Ostatnie miesiące z tak korzystną dotacją

Jeszcze przez najbliższe miesiące można ubiegać się o całkowity zwrot kosztów za wymianę „kopciuchów”. Wniosek o dotację trzeba złożyć do końca roku. W 2021 roku dofinansowanie spadnie do 90%, a w 2022 już do 70%. Osoby, które nie złożą wniosku do końca 2022 roku i tak będą zmuszone do wymiany pieca. Całość opłacą ze środków własnych. Taki system dotacji opracowano, by skłonić mieszkańców Warszawy to możliwie najszybszego działania.

Dofinansowanie od miasta sięga 200 tys. złotych w przypadku wspólnot mieszkaniowych i do 95 tys. dla indywidualnym mieszkańców. Dotyczy to osób, które oprócz pieca zdecydują się na wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii połączonych z nowym źródłem ogrzewania. 

Zanieczyszczenie powietrza nad Warszawą w dniu 29 marca 2020r.

Stolica przeznaczyła na walkę ze smogiem 300 mln zł. Ważne miejsce w planie inwestycyjnym zajmuje właśnie wymiana „kopciuchów”.

źródło: portalsamorzadowy.pl