Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Warszawa klimatyczną Tbilisi

Warszawa klimatyczną Tbilisi

Naukowy raport ONZ ostrzega przed katastrofalnymi skutkami zmiany klimatu, które nastąpią szybciej niż prognozowano. Do tej pory przedział między 1,5º C a 2º C był uznawany za bezpieczny dla ludzkości, jednak przy podwyższeniu się temperatury, część gatunków nie będzie w stanie przystosować się do nowej rzeczywistości i warunków atmosferycznych. Naukowcy ze Szwajcarii szacują, że w 77% miast na świecie drastycznie zmienią się warunki klimatyczne.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Globalna skala zagrożenia zmianami klimatycznymi

Crowther Lab na Politechnice Federalnej w Zurychu przeprowadziło badanie, z którego wynika, że najbardziej dramatyczne zmiany związane z globalnym ociepleniem czekają mieszkańców Europy. Na naszym kontynencie przewiduje się ocieplenie o 3,5 stopnia Celsjusza w lecie i o 4,7 stopnia Celsjusza zimą. W badaniu została uwzględniona Warszawa, w której warunki klimatyczne zostały porównane do tych, jakie obecnie panują w Tbilisi. W najcieplejszych okresach ma być odnotowane o 6,6 stopnia Celsjusza więcej niż obecnie, a średnia temperatura powietrza wzrośnie o 2,4 stopnia.

temperatura 15.07. 1

Naukowcy przewidują, że nowe warunki pogodowe będą miały wpływ na masowe migracje – szczególnie z miast tropikalnych. Analiza Crowther Lab ilustruje, w jaki sposób zebrane dane dotyczące klimatu mogą być wykorzystane, aby zapobiec dramatycznym skutkom globalnego ocieplenia.

Źródło: rp.pl

Badania: https://crowtherlab.pageflow.io/cities-of-the-future-visualizing-climate-change-to-inspire-action#213121

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.