Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Żabka ekologiczna. Papierowe torby zamiast foliówek

bag

Żabka ekologiczna. Papierowe torby zamiast foliówek

Kolejny krok Żabki w trwającej już kilka miesięcy zielonej metamorfozie to przejście z plastikowych, jednorazowych foliówek na papierowe torby na jarzyny. Opakowania będą płatne. Ekologiczne kroki Żabki są istotne, ponieważ w całej Polsce funkcjonuje już 7000 sklepów, z których regularnie korzysta wielu Polaków.

Reklama

Zielona ekologia

W Żabce coraz więcej słyszy się o ekologii, recyklingu i innych działaniach na rzecz ochrony środowiska. Zielony kolor zobowiązuje, dlatego w trosce o naszą planetę sklep sukcesywnie wycofuje z różnych lokalizacji torebki plastikowe na rzecz opakowań papierowych. Jak podaje Żabka, takie torby są już dostępne w 56% spośród 7000 lokali, a cała akcja wycofywania plastikowych siatek jest jednym z najważniejszych kroków w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Do 21 marca planuje się zamienić plastikowe foliówki na papierowe torby we wszystkich sklepach na terenie kraju. Papierowy odpowiednik będzie kosztował 9 groszy. Żabka reaguje na coraz bardziej rozpowszechniony trend ekologiczny w Polsce i w Europie. Kroki te odpowiadają rosnącej świadomości konsumenckiej klientów.

Kubki, torebki i butelki z recyklingu

W planach sieci sklepów jest też przejście na ekologiczne kubki do picia, zrobione z surowców roślinnych okraszone papierowym wieczkiem. Wiele butelek soków naturalnych z Żabki może poszczycić się pochodzeniem z recyklingu, a lina wód Od Nowa także wpisuje się w założenia GOZ. Takimi krokami, sklep chce zachęcać konsumentów do zmian codziennych nawyków na takie, które będą bezpieczne dla środowiska, ekologiczne oraz zmniejszą skalę marnowania. Kolejnym krokiem sklepu jest wdrażanie EKOmatów, czyli urządzeń do zbiórki i segregacji odpadów. W Żabce pojawiło się też dużo więcej roślinnych produktów, dedykowanym weganom.

Kolejne Żabki

25 lutego Żabka otworzyła już swój 7-tysięczny sklep w Polsce. Placówka zlokalizowana jest w miejscowości Biecz, na Podkarpaciu. Równolegle jest to pierwszy sklep sieci w tej miejscowości. Na razie jednak w sklepach Żabki można spotkać plastikowe artykuły, takie jak foliowe rękawiczki.

źródło: zabka.pl, wiadomoscihandlowe.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.