Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zobacz niesamowite eko wieżowce w chińskim mieście Shenzen!

Zobacz niesamowite eko wieżowce w chińskim mieście Shenzen!

Tower C to para superwysokich drapaczy chmur połączonych zielonymi tarasami. Przy ich budowie planowane jest wykorzystanie nowych technologii sprzyjających środowisku. Zobacz projekt, który na pewno zrobi na Tobie wrażenie!

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Superwysokie eko wieże w Shenzen

Wielofunkcyjny projekt to pomysł architektów z legendarnej pracowni Zaha Hadid. Wieżowce powstaną w Shenzen w Chinach.

Zaprojektowany dla nowego centrum finansowego Tower C ma stać się jednym z najwyższych budynków w mieście. Wieże mają sięgnąć aż 400 metrów!

Co czyni wieże wyjątkowymi? Kompleks ma pomieścić ogromną liczbę osób.

Budynek dla 300 tys. osób? 

Tower C ma być częścią grupy korporacyjnych budynków biurowych, które po ukończeniu pomieszczą aż 300 000 ludzi!

Wewnątrz, budynek zawierać ma naturalnie oświetlone przestrzenie biurowe, wraz ze zbiorem publicznych obiektów rozrywkowych, hotelem, centrum konferencyjnym i galeriami sztuki. Oprócz biurowców w pobliżu powstaną również centra konferencyjne, bloki mieszkalne, ogrody, a także węzeł komunikacyjny. 

Przy budowie wykorzystane zostaną wyjątkowe rozwiązania sprzyjające środowisku. Materiały budowlane mają pochodzić z recyklingu i mieć niską zawartość węgla. 

Innowacyjne eko technologie w Tower C

Tower C ma być otoczony ścianą osłonową o charakterystycznym schodkowym wykończeniu, zaprojektowaną, aby pomóc budynkowi tworzyć swój własny cień. Przeszklenia będą zawierać otwierane wnęki ułatwiające naturalną wentylację.

Pracownicy będą zachęcani, aby podróżować do kompleksu rowerem lub transportem publicznym. W podziemiach powstanie bezpośrednie połączenie z podziemnym węzłem przesiadkowym i siecią metra Shenzhen.

Budynek wyposażony będzie w system zbierania i recyklingu wody oraz fotowoltaikę, która ma dostarczać energię elektryczną dla całej dzielnicy.

Dodatkowo inteligentny system zarządzania ma monitorować warunki zewnętrzne i wewnętrzne budynków. Analizowane dane zostaną wykorzystane do automatycznej regulacji ogrzewania w budynku i minimalizacji zużycia jego energii.

Wieże wtopią się w zielony krajobraz miasta

Dwie wieże połączy piętrowe podium złożone z szeregu wijących się tarasów, każdy wypełniony zielenią i ogrodami akwaponicznymi. Jest to system polegający na uprawie roślin w wodzie.

Budynek stworzy przedłużenie sąsiedniego parku i zaoferuje miastu nową przestrzeń publiczną.

Schodkowe podium Tower C  zintegruje się z parkiem, tworząc nową przestrzeń publiczną dla tego dynamicznego miasta, które stało się światowym centrum innowacji technologicznych  – możemy przeczytać na stronie studia architektonicznego.

A jak Tobie podoba się projekt? Zobacz inny, równie ciekawy pomysł architektoniczny w artykule poniżej.

Źródła: zaha-hadid.com, youtube.com, instagram.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.