Buty Converse w parze z ekologią

To nie pierwszy raz, kiedy amerykańskie przedsiębiorstwo robi krok w stronę ekologicznego wytwarzania swoich produktów. Tym razem chodzi o kultowy model butów Chuck Taylor All Star 70 HI oraz OX marki Converse.

Moda na buty Converse nie przemija, a produkty tej marki wciąż są atrybutem nastolatków.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Firma co jakiś czas wychodzi z ekologiczną inicjatywą i prezentuje rozwiązania, które są przyjmowane przez odbiorców z dużym zainteresowaniem. Popularnością cieszyła się np. linia obuwia wytwarzanego ze zużytych jeansów. 

Upcykling wciąż w modzie

Teraz Converse sięga w stronę tzw. upcyklingu – modele butów All Star 70 HI oraz OX stworzone zostały przy wykorzystaniu tzw. niebarwionych skrawków fabrycznych. Takie działanie to część strategii marki związanej z produkcją według zasad zrównoważonego rozwoju.

Może się wydawać, że to nic wielkiego, ale patrząc na ilość wytwarzanych ubrań i butów, każda taka akcja to znaczące ograniczenie niewykorzystanych odpadów. Dzięki takim przedsięwzięciom część z nich dostaje nowe życie. 

Potrzeba matką wynalazku 

Obecnie coraz głośniej mówi się o potrzebie zminimalizowania wytwarzania odpadów, które zanieczyszczają środowisko. Proekologiczny styl życia to już nie moda, a konieczność. Każdy ma indywidualny wpływ na walkę z kryzysem klimatycznym i dewastacją natury. 

Dzięki kampaniom dużych marek coraz większa liczba konsumentów zaczyna zwracać uwagę na to, z czego i w jaki sposób są wytwarzane produkty, które noszą na co dzień.

Źródło: hypebae.com