Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy w tym roku zbuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 10,5 MWp

farma fotowoltaiczna - fotowoltaika

Columbus Energy w tym roku zbuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 10,5 MWp

Spółka Columbus Energy, działająca na polskim rynku mikroinstalacji od 5 lat, zakupiła udziały w spółkach celowych realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 10,5 MWp. Szacuje się, że wartość rynkowa po wybudowaniu inwestycji wyniesie około 35-40 mln złotych.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Realizujemy strategię intensywnego wejścia w rynek farm fotowoltaicznych i jeszcze w tym roku planujemy kolejne zakupy udziałów w spółkach celowych. Za miesiąc rozpoczynamy budowę pierwszych instalacji. Mam wiele opcji na sfinansowanie całego portfela i aktualnie je analizujemy. Możliwe, że jeszcze w trzecim kwartale tego roku zapadną kluczowe decyzje – informuje Dawid Zieliński, Prezes Zarządu.

Zakup połowy udziałów w pięciu spółkach celowych rozwijających projekty fotowoltaiczne opiewał na kwotę 3,8 mln złotych. Columbus Energy podkreśla, że kolejne inwestycje w farmy PV to konsekwentnie realizowana strategia firmy związana z transformacją energetyczną kraju w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Wyniki na koniec pierwszego półrocza 2019 roku pokazują, że Columbus Energy zrealizowało ponad 6200 instalacji dla domów jednorodzinnych oraz biznesu w całym kraju. Na początku sierpnia tego roku Spółka zakupiła prawa do farm fotowoltaicznych o wartości 1,3 mld złotych o łącznej mocy 355 MW.

Cieszymy się zaufaniem inwestorów końcowych, banków i podwykonawców. Przepracowaliśmy wiele miesięcy ucząc się współpracy z deweloperami farm fotowoltaicznych. Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc całemu rynkowi nabrać większego tempa przekładając nasze doświadczenie z branży mikroinstalacji na megawaty. Ta umowa jest początkiem naszej działalności na rynku zawodowej energetyki fotowoltaicznej – podkreśla Dawid Zieliński.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.