Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Energia słoneczna dla domu od IKEA

Łódź wspiera OZE

Energia słoneczna dla domu od IKEA

IKEA rozpoczęła współpracę z firmą FOTON Technik z Grupy innogy w zakresie realizacji sprzedaży oraz montażu instalacji fotowoltaicznych. IKEA od lat podejmuje działania zmierzające do tego, by być marką pozytywną dla klimatu do 2030 roku. 

Reklama

Odświeżona oferta

– Dzięki energii słonecznej nie tylko obniżysz swoje rachunki, ale także ślad węglowy. Zacznij produkować własną energię odnawialną i niech twoja codzienność stanie się bardziej zrównoważonazachęca na swojej stronie IKEA

W nowej odsłonie dotychczasowej oferty „Energia słoneczna dla domu” IKEA rozpoczyna współpracę z firmą FOTON Technik. Wyróżnikiem oferty ma być przyjazna dla klienta ścieżka sprzedaży – od rozpoczęcia aż po kompleksową realizację. Całość może odbywać się zupełnie zdalnie, bez konieczności odwiedzania klienta w domu, co może być interesujące w obecnej sytuacji. Taki model pozwoli też po prostu skrócić proces zakupowy. IKEA otwiera się również na część biznesową klientów.

– Podjęcie współpracy z FOTON Technik to kolejny krok w demokratyzacji energii odnawialnej. Naszym celem jest uczynienie jej dostępną dla jak największej grupy ludzi. Ważne jest dla nas również dalsze budowanie świadomości naszych klientów na temat znaczenia odnawialnych źródeł energii w dobie kryzysu klimatycznego – mówi Karin Sköld, Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego rozwoju oraz Prezes IKEA Retail Polska.

Poprzedni partner w zakresie oferty instalacji fotowoltaicznych, firma Geo Solar, nadal ma świadczyć serwis gwarancyjny dla klientów, którym zrealizowała usługę sprzedaży oraz montażu paneli fotowoltaicznych we współpracy z IKEA. Bezpłatna gwarancja obejmuje moduły fotowoltaiczne (25 lat), falownik (10 lat), a także 5 lat na jakość wykonania oraz ilość produkowanej energii (prognoza oraz monitoring).

fot. FOTON Technik
fot. FOTON Technik

Ambicje IKEA

IKEA stale rozwija ofertę domowej energii słonecznej. W tej chwili jest ona dostępna w 9 krajach, ale plan na przyszłość jest ambitny – do 2025 roku obecność na wszystkich 30 rynkach, na których działa firma. Polska była jednym z pierwszych krajów, w których pojawiła się kompleksowa usługa sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych. W ciągu 3 lat nasz kraj stał się jednym z wiodących rynków IKEA pod względem liczby wykonanych instalacji.

Poza ofertą instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych IKEA stale inwestuje również w odnawialne źródła energii (OZE). Globalnym założeniem firmy jest modernizacja aktualnych źródeł ciepła i chłodu na niskoemisyjne. Od 2009 roku wszystkie nowo budowane obiekty handlowe IKEA opierają się o gruntowe pompy ciepła. Te działania to realizacja celu firmy bycia marką pozytywną dla klimatu do 2030 roku.

– Obecne inwestycje w lokalne źródła energii połączone z nieustannym podnoszeniem efektywności energetycznej nie tylko pomagają nam jeszcze bardziej zredukować ślad węglowy i wpływ na środowisko, ale również wywierają pozytywny wpływ na koszty operacyjne przedsiębiorstwa. Jak wszyscy wiemy koszty energii ciągle rosną a od 1 stycznia zaczęła obowiązywać opłata mocowa. Odnawialne źródła energii instalowane lokalnie i efektywność energetyczna pomagają nam spełnić dwa cele jednocześnie – zminimalizowanie wpływu na środowisko i ograniczenie kosztów operacyjnych – mówi Mariusz Podgórski, Energy Manager, IKEA Retail Sp. Z o.o.

Źródło: informacja prasowa, ikea.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.