Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Greta Thunberg i jej własna audycja radiowa nie tylko o ekologii

Greta Thunberg i jej własna audycja radiowa nie tylko o ekologii

Teraz Gretę Thunberg będzie można usłyszeć w radiowych odbiornikach. Młoda aktywistka startuje z własną audycją, w której będzie poruszać problemy związane nie tylko z ekologią, ale i innymi pozytywnymi społecznie przedsięwzięciami. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Greta Thunberg to młoda proekologiczna aktywistka ze Szwecji, o której głośno zrobiło się w ubiegłym roku. Greta prowadziła samotny „Szkolny strajk dla klimatu” pod szwedzkim parlamentem, czym poruszyła opinię publiczną. Dziś jest jedną z najbardziej znanych młodych działaczek na rzecz walki z kryzysem klimatycznym. Porwała za sobą tłumy i stoi na czele światowego strajku młodzieży walczącej przeciwko degradacji środowiska i bierności polityków. W ubiegłym roku została „Człowiekiem Roku” tygodnika „Time”, udzieliła setek wywiadów, wystąpiła w teledysku Pearl Jam. Otrzymała też Pokojową Nagrodę dla dzieci za swoją działalność aktywistyczną przeciwko zmianom klimatu. 

Audycja nie tylko eko

Greta już 20 czerwca wystartowała z pierwszą audycją, którą nadaje szwedzka stacja Sveriges Radio. O czym będzie opowiadać młoda aktywistka? Trochę o sobie, trochę o ekologii, poruszy też tematykę innych ruchów społecznych, takich jak „Black Lives Matter” czy „MeToo”. 

Link do audycji znajdziecie tutaj.

Audycji można też wysłuchać na Spotify. 

Źródło: k-mag.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.