Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ładowarka dla rowerów i hulajnóg. Współpracuje z solarnym chodnikiem

Ładowarka dla rowerów i hulajnóg. Współpracuje z solarnym chodnikiem

Hiszpańska firma opracowała innowacyjną ładowarkę do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych. Urządzenie współpracuje z solarnym chodnikiem i przeznaczone jest dla centrów miast.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ładowarka Helios dla rowerów i hulajnóg elektrycznych

Hiszpańska firma Solum zaprezentowała na tegorocznych targach Intersolar w Monachium swój nowy pomysł. Jest nim ładowarka dla rowerów i hulajnóg elektrycznych Helios. Czym się wyróżnia to urządzenie?

Helios pracuje w trybie off-grid dzięki zasilaniu z solarnego chodnika oraz systemowi magazynowania energii w bateriach litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). Ładowarka dla rowerów i hulajnóg elektrycznych firmy Solum umożliwia także zaparkowanie swojego środka transportu w centrum miasta. System Helios może dysponuje miejscami dla od 6 do 16 pojazdów.

Jak Helios ładuje rower lub hulajnogę?

Kolejnym atutem ładowarki jest jej szybki montaż. Solum podaje, że instalacja trwa w jeden dzień. System Helios wyposażony został również w drążek o średnicy 20 mm, który ma ułatwia przytrzymuje pozostawiony rower lub hulajnogę.

Aby rozpocząć ładowanie roweru lub hulajnogi elektrycznej należy użyć platformy miSolum lub aplikacji Solum rozpocząć proces ładowania. Aktualnie wtyczki ładowarek Helios są kompatybilne z urządzeniami marek: Xiaomi, Segway, SEAT, Pure Electric i Cecotec. W przyszłości ta lista ma zostać oczywiście poszerzona.

FhhM1I3QUn0ktZ

Źródło: solumpv

Porozrzucane hulajnogi

Porozrzucane hulajnogi elektryczne to zmora wielu polskich miast. Z tym problemem postanowił się zmierzyć w br. Gorzów Wielkopolski. Władze miasta we współpracy z operatorami sieci e-hulajnóg uzgodniły lokalizacje kilkunastu specjalnie oznaczonych kopert, na których mają być parkowane dwukołowce.

Osoby, które wynajmują e-hulajnogi często zostawiają je na miejskich chodnikach, placach zabaw czy drogach, utrudniając ruch pieszym i autom. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się specjalnie wyznaczone miejsca dla popularnych dwukołowców.

W czerwcu 2023 roku rzecznik Gorzowa Wielkopolskiego Wiesław Ciepiela przedstawił projekt kopert, w obrębie których  użytkownicy mieliby pozostawiać wynajęte hulajnogi elektryczne. Miejsca te mają być wyraźnie oznaczone i usytuowane na terenie całego miasta.

Czytaj więcej: Gdzie zaparkować hulajnogę elektryczną? Gorzów Wielkopolski planuje specjalne koperty

Źródło: solumpv

Foto: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.