LG wyprodukował swoje najwydajniejsze ogniwa PV

LG Business Solutions USA ogłosiło wydanie dwóch nowych rodzajów paneli słonecznych o jeszcze większej wydajności niż poprzednie. Według firmy LG są to dotychczas najmocniejsze i najwydajniejsze moduły firmy.

Premiera w USA

Poprzednie moduły LG NeON 2 były najchętniej kupowanymi produktami z oferty modułów LG. Miały cieńsze przewody i estetyczny, niemalże czarny wygląd. LG podkreślał, że dzięki nim może wzrosnąć nawet wartość nieruchomości. Nowe moduły NeON R i NeON R Prime w technologii Back Contact kontynuują dobrą passę poprzedników. Lecz przede wszystkim charakteryzują się dużą wydajnością i efektywnością.

Moduły będą już niedługo dostępne na rynku amerykańskim. Wiosną tego roku będą mogli korzystać z nich klienci komercyjni oraz właściciele gospodarstw domowych. Przewiduje się, że do 2040 roku energia uzyskana ze słońca będzie wiodącym źródłem energii elektrycznej w USA.

Moc

Panel słoneczny LG NeON R ma moc wyjściową do 440 W, a LG NeON R Prime około  425 W. Ta ilość sprawia, że oba modele osiągają praktycznie maksymalny zakres produkcji energii elektrycznej wśród producentów paneli słonecznych. Oba modele ogniw mają wydajność do 22,1%. Średnia sprawność paneli słonecznych waha się w granicach 15-20%,  więc LG przewyższa inne ogólnie dostępne na rynku ogniwa. 

źródło: LG

Oba nowe panele działają w technologii Back Contact, która zwiększa potencjał pochłaniania światła słonecznego i zmniejsza podatność ogniw na uszkodzenia, takie jak mikropęknięcia. LG daje 25 lat gwarancji na swoje nowe moduły.

Według EnergySage, wspierającej przejście na energię słoneczną, panele wytwarzają zwykle od 250 do 400 W mocy. Na ilość mocy mają wpływ czynniki środowiskowe, czy czystość ogniw.

LG produkuje własne panele słoneczne zarówno w Korei Południowej, jak i w USA. Firma otworzyła elektrownię słoneczną w Huntsville w Alabamie w 2019 roku. Ogniwa produkowane przez LG często znajdują się w czołówce 10 producentów ogniw PV, a firma wciąż pracuje nad nowymi, ulepszonymi wersjami swoich produktów. Jak podaje portal Electrek, niedługo cena ogniw, a co za tym idzie, energii słonecznej zostanie zredukowana, dzięki szybkiemu rozwojowi technologii na rynku energetyki słonecznej i fotowoltaiki.

źródło: LG, electrek.co