„Między drzewami”, czyli las bez tajemnic. Lasy Państwowe wystartowały z własnym podcastem

„Między drzewami”, czyli las bez tajemnic. Lasy Państwowe wystartowały z własnym podcastem

Lasy Państwowe uruchomiły podcast „Między drzewami”, w którym eksperci opowiadają o tajemnicach lasu. Podcast, który jest dostępny dla słuchaczy od dwóch miesięcy, już stał się popularnym źródłem wiedzy o przyrodzie. 

Skąd się bierze drewno i dlaczego większością lasów w Polsce opiekują się Lasy Państwowe? Na co można natknąć się w lesie? Jak wygląda bogactwo przyrodnicze lasów? Kiedy w lesie można znaleźć poroże? Czym są superdrzewa? Dzięki nowemu podcastowi „Między drzewami” słuchacze mogą poczuć bliskość natury, a także poznać tajemnice lasu, nawet te z dreszczykiem, w których leśnicy napotykają dziwne ślady czy szubienice. Podcast z pewnością zachwyci uczniów i wszystkich, dla których natura jest nieodłącznym elementem codzienności. 

Kogo możemy posłuchać? 

Podcast prowadzi grupa specjalistów, dla których praca w zawodzie leśnika jest wyrazem pasji i zamiłowania do przyrody. Są to:

– Hubert Grabara, podleśniczy leśnictwa Strzyżawa, admin profilu Nadleśnictwa Toruń na Facebooku

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

– Paulina Król, pracownik Zespołu Mediów Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i jeden z adminów profilu „Żubry Online” na Facebooku,

– Michał Wieciech, edukator, administrator SILP i admin profilu Nadleśnictwa Niepołomice na Facebooku,

– Szymon Wojtyszyn, pracownik Zespołu Komunikacji Wewnętrznej Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych,

– Łukasz Ławrysz, edukator w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Nadleśnictwie Białowieża i drugi z adminów profilu „Żubry Online” na Facebooku.

Podcast dostępny jest na stronie Lasów Państwowych i na Spotify. 

Jeden z odcinków dostępny jest tutaj.

Źródło: lasy.gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.