Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nie tylko Bolt i Uber. W Londynie pojedziesz miejskim e-skuterem

Nie tylko Bolt i Uber. W Londynie pojedziesz miejskim e-skuterem

Nie tylko elektryczne hulajnogi, auta i rowery kursują po Londynie, aby ułatwić przemieszczanie się po mieście i zminimalizować emisje CO2. HumanForest proponuje zrównoważoną jazdę e-skuterem, ładowanym wyłącznie energią z OZE. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Drzewa i ludzie

Od stycznia po Londynie będzie można przejechać się ponad 200. pionierskimi, ogólnodostępnymi e-skuterami. Rozwiązanie zainicjowane przez startup HumanForest to publiczna usługa dla każdego, kto chce pokonać miejski dystans szybko i bez szkody dla środowiska.

W nazwie firmy nie bez powodu znajdują się słowa “człowiek”i” i “las”. Ponieważ ten, kto zdecyduje się na jazdę ekologicznym pojazdem, oszczędza planecie emisji, z kolei drzewa pochłaniają emisje z innych źródeł.

Drzewa i ludzie, współpracując mogą drastycznie zmniejszyć ilość CO2 w powietrzu – stają się “ludzkim lasem” – podaje firma, której motto stała się ekologiczna jazda bez szkody dla środowiska.

wlwHw4AusUxH1XbUXei j2ZaAfuoigbs4hS4 Iq7 oBgPpqBIItV9vrNlhVX2aClE46A 7G9f9IFrbHpTFEsF3
Miejski e-skuter, fot. HumanForest

Słyszałeś/aś o elektrycznym, dmuchanym skuterze z Japonii? Poznaj Poimo!

E-skuter zasilany OZE

Założona pod koniec 2019 roku firma HumanForest nie poddaje się w dążeniu do zrównoważonej przyszłości transportu. 

Baterie, znajdujące się w pojazdach są zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z certyfikowanych źródeł odnawialnych. Tym samym każda przejażdżka odbywa się w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. 

Nasze e-skutery będą dobre dla osób i firm, które chcą poruszać się po Londynie w przystępny i zrównoważony sposób, pomagając zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w mieście – mówił dyrektor generalny HumanForest Agustin Guilisasti.

VWvS5OljbfYJDeKdFqrYW2ViGBhrGXn z0Z 2G4aTRPmdI9SBac6TgBoOhiR5oilJ m

Jak wypożyczyć e-skuter?

Użytkownicy po zainstalowaniu aplikacji otrzymują pięć minut jazdy za darmo dziennie. Każdy kolejny przejazd kosztuje 20 pensów za minutę. Oznacza to, że 20-minutowa podróż kosztuje 3 funty, czyli ok. 16 zł.

Warunkiem wypożyczenia takiego skutera, jest ukończenie 18 r.ż. oraz przynajmniej posiadanie czasowej licencji na jazdę skuterem.

Przykładowo w Singapurze obowiązują podobne zasady dla wszystkich użytkowników skuterów i rowerów elektrycznych. Aby poruszać się po ulicach, należy obowiązkowo zdać egzamin teoretyczny. 

E-motorowery HumanForest będą mogły poruszać się z prędkością do 28 mil, czyli max. 45 km/h.

Każdy motorower jest wyposażony w niezbędny sprzęt: dwa kaski oraz bagażnik do przewożenia przedmiotów. W Londynie znajdują się dedykowane motorowerom parkingi, na których z łatwością będzie można zaparkować.

źródło i fot.: humanforest.co.uk, ebiketips.road.cc

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.