1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Niezależna i elektryzująca podróż

Niezależna i elektryzująca podróż

Znana amerykańska marka przyczep campingowych Airstream proponuje gratkę dla fanów podróży w stylu off-grid. Przyczepa ma wbudowaną instalację fotowoltaiczną i własny magazyn energii.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Fotowoltaika na dachu, bateria w środku

Firma Airstream produkuje oryginalne przyczepy od lat 30. XX wieku. Do swoich przyczep i kamperów z biegiem lat zaczęła dodawać coraz więcej nowych technologii. 

Dzięki nim powstała właśnie ta nowa przyczepa podróżna. eStream Concept to przedsmak tego, co firma będzie realizować w nadchodzących latach.

image 7
fot. airstream.com

eStream wraz z THOR Industries malują obraz elektrycznej i niezależnej energetycznie formy podróżowania. Na dachu domu na kółkach znajdują się wbudowane panele słoneczne o mocy 900 W, co według Airstream stanowi około jednej piątej średniego poboru mocy w amerykańskim domu. Przyczepa posiada także port szybkiego ładowania plug-in oraz baterię 80kW. Baterię można naładować na 100% do 45 minut na stacji szybkiego ładowania.

image 5
Metaliczny design plus technologia OZE, fot. airstream.com

Dzięki 80 kWh zgromadzonym w akumulatorze, solarna przyczepa ma ponad 30 razy więcej mocy niż baterie litowe, które są obecnie stosowane w wielu innych modelach firmy. 

​​eStream można całkowicie wyłączyć z sieci na jakiś czas i zrezygnować z pobierania mocy na rzecz chłodzenia czy ogrzewania. Duży, bezpieczny, wysokonapięciowy zestaw akumulatorów samochodowych, który zasila wszystkie sprzęty w przyczepie, umożliwia także jej poruszanie się po drodze z pomocą pojazdu holowniczego.

image 6

Życie w przyczepie

Na kempingu z kolei, zestaw akumulatorów pozwoli na komfortowe przebywanie na wakacjach off-grid bez konieczności podłączania się do sieci. 

eStream, to koncepcja zelektryfikowanej przyczepy podróżnej, która pokazuje, co ma nadejść powiedział Bob Wheeler, prezes i dyrektor generalny Airstream

Firma chce kreować rynek elektromobilności, pamiętając o tym, że podróże przyszłości mają nie oddziaływać negatywnie na środowisko. Ekonomiczne i zrównoważone rozwiązania muszą wkrótce zastąpić te, szkodliwe i niekorzystne cenowo na dłuższą metę.

Wewnątrz domu na kółkach znajdują się wszystkie wygody: wanna, telewizor z płaskim ekranem i wszystkie urządzenia elektryczne, w tym płyta kuchenna, konwekcyjna kuchenka mikrofalowa i lodówka.

źródło: airstream.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.