Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Noom – smart osiedle w egzotycznym wydaniu. Nowoczesna energetyka, natura i równowaga z przyrodą

noom

Noom – smart osiedle w egzotycznym wydaniu. Nowoczesna energetyka, natura i równowaga z przyrodą

Jak połączyć ekologiczny tryb życia, technologię i egzotykę? Stworzyć przestrzeń do mieszkania, która łączy te wszystkie wartości. Oto osiedle Living the Noom w Cancun w Meksyku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

To nie jest zwykłe osiedle

Living the Noon nie przypomina znanych nam blokowisk i osiedli. To wyjątkowe energooszczędne i ukryte pośród wysokich drzew miejsce, które przyciąga uwagę swoim egzotycznym charakterem.

Bryły o nietypowym kształcie to przykład nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa, w którym ważna jest oszczędność, ludzie i natura. W obiekcie znajdzie się oświetlenie LED i panele słoneczne. Naturalne zacienienie zapewniają rośliny i zielone dachy. Zadbano też o odzysk i gromadzenie wody deszczowej.

SAxSMi7XoR03k1ONZaWP5xGEMcAdAGQ2AlxeRPGAhhAN13HDQqYn eCbYp8ENc9vlwuQLYgivbCGN y0Svdxnzo u1oibnDUZN4tF
Kopuły i niekonwencjonalne budownictwo, fot. Living the Noom

Autorzy obiecują, że osiedle dzięki wysokim i owalnym konstrukcjom zajmie tylko 30% powierzchni ziemi. Zamiast pozbywać się roślin i drzew przed budową, zespół obiecuje zwiększyć ich liczbę do 130%.

Osiedle dla spragnionych natury

Living the Noom to pomysł, który narodził się w głowach meksykańskich architektów. 

Chcieli stworzyć nietypową przestrzeń mieszkalną przeznaczoną dla wielbicieli życia wspólnotowego, ale z dala od betonu. Projekt Living the Noom zdobył już kilka prestiżowych nagród za swój nietypowy charakter, innowacyjność i ekologiczne zaangażowanie.

Wnętrze – ciepłe i nastrojowe

Zaczęło się od inspiracji naturą. Apartamenty Living the Noom wyglądają jak gigantyczne bambusowe pomieszczenia dla ptaków. Z każdego takiego budynku wychodzą na zewnątrz ogromne ilości roślin i kwiatów. Na wspólnym zielonym dachu znajdują się leżaki i ogrody, które służą zarówno rekreacji, jak i pozwalają na uprawę własnej żywności. Pośrodku osiedla znajduje się basen, którego błękit współgra z zielenią i ciepłym beżem bambusowych konstrukcji.

Przestrzeń nietypowego osiedla:

  • sala do jogi
  • basen
  • tipi z masażami
  • przestrzeń do uprawiania ogrodu
  • siłownia na wolnym powietrzu
  • ogród
  • strefa sztuki – murale, rzeźby

Living the Noom został zaprojektowany przez Sanzpont i Pedrajo + Pedrajo Architects. Na sprzedaż jest tylko 12 takich wyjątkowych mieszkań.

– W tej koncepcji ważni są ludzie, którzy tworzą dom w połączeniu ze środowiskiem, w spokoju i w naturze – mówią twórcy projektu. 

źródło i fot.: livingthenoom.com, inhabitat.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.