Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwszy w Polsce proekologiczny Rossmann. Są automaty do napełniania butelek

Rossmann, ekologia

Pierwszy w Polsce proekologiczny Rossmann. Są automaty do napełniania butelek

W centrum handlowym Manufaktura w Łodzi otwarto pierwszy w Polsce proekologiczny sklep sieci Rossmann. Wśród rozmaitych rozwiązań znalazły się m.in. automaty do napełniania butelek.

BANER MOBILEB1
Reklama

O tym, że niemiecka sieć drogeryjna testuje dystrybutory kosmetyków do samodzielnego napełniania własnych butelek, pisaliśmy już wcześniej. Rozwiązanie, które firma wprowadziła w Czechach, teraz dostępne jest również w Polsce.

Jeden sklep, cztery strefy

Nowoczesny sklep został podzielony na cztery strefy tematyczne. Każda z nich poświęcona jest pięknu, beauty, zdrowiu oraz tzw. Grab&go. Znajdziemy w nich  automaty do napełniania butelek, sekcje zapachów, zdrowe przekąski i produkty podstawowe.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Automaty odpowiedzią na nadprodukcje plastiku

Refill station, czyli automaty do napełniania butelek wielokrotnego użytku, mają umożliwić klientom sieci ograniczenie plastiku. Kosmetyki, jakie można znaleźć w dystrybutorach to m.in. szampon oraz żel pod prysznic. W automatach znajdziemy jednak również środki czystości – płyny do mycia naczyń lub do prania.

Strefa ta wyróżnia się również zbiorem blisko 250 produkowanych w Polsce kosmetyków. Według zapewnień sieci, każdy z nich również został stworzony w duchu eko, a ich opakowania to głównie papier, szkło i recyklat.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Zdrowe przekąski i miód z polskich pasiek

W części oznaczonej szyldem „Zdrowo!” znaleźć można przekąski, produkty ekologiczne, bezglutenowe, wegańskie oraz regionalne. Co ciekawe, kupić tu można zarówno miód z polskich pasiek, jak i ekologiczne makarony z Włoch. W nowym sklepie dostępny jest także największy w Polsce wybór produktów enerBio, czyli marki własnej Rossmann.

Źródło: whitemad.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.