Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma fotowoltaiczna wchodzi do Czech

Polska firma fotowoltaiczna wchodzi do Czech

Zajmująca się sprzedażą mikroinstalacji fotowoltaicznych Polenergia Fotowoltaika rozpoczyna działalność w Republice Czeskiej. Powołana w Pradze Polenergia Solární będzie projektować i dostarczać systemy fotowoltaiczne. To kolejna już polska firma, która rozpoczyna ekspansję u naszych południowych sąsiadów.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Polenergia wchodzi na zagraniczny rynek

Polenergia Fotowoltaika to jedna z największych firm instalujących fotowoltaikę w Polsce. W ofercie spółki są rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ale też pomp ciepła czy magazynów energii. Teraz firma poszerza obszar działania. Powołana w Pradze Polenergia Solární będzie projektować i dostarczać systemy fotowoltaiczne. Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Solární należą do Grupy Polenergia.

Wejście z ofertą na rynek czeski to kolejny, bardzo ważny krok w rozwoju naszej spółki. Chcemy wykorzystać bogate doświadczenie i szerokie know-how, które przez ostatnie lata zdobyliśmy działając w Polsce. To dzięki nim bardzo szybko staliśmy się największym w kraju instalatorem systemów fotowoltaicznych do 50 kW. Wierzymy, że ten sukces uda się nam powtórzyć również u naszych południowych sąsiadówmówi Kamil Sankowski, członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika.

Kompleksowa oferta czeskich klientów

Polenergia Solární będzie oferować kompleksową obsługę czeskich klientów, w ramach której znajdują się – dobór mocy instalacji, indywidualny projekt, profesjonalny montaż oraz monitoring i wsparcie posprzedażowe. Instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii będą oferowane z 25-letnią gwarancją uzysku i 24-godzinnym monitoringiem przez 7 dni w tygodniu.

Z początkiem września w Czechach ruszył nowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii. Okoliczności naszej ekspansji są więc bardzo sprzyjające. Liczymy, że dopłaty to kolejny argument, dzięki któremu uda nam się przekonać Czechów i Czeszki do naszej oferty. Tym bardziej, że od lat działamy na rynku bardzo szybko. Dzięki współpracy z wiodącymi producentami komponentów PV jesteśmy w stanie zaoferować montaż systemu nawet w 30 dni od podpisania umowy dodaje Kamil Sankowski, członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika.

Działalność Polenergii w Polsce

Przypomnijmy, że w 2022 roku Polenergia przejęła Grupę Edison Energia i ogłosiła powstanie dwóch nowych spółek: Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Pompy Ciepła. Ten ruch był odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku, na którym coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać energetyka rozproszona. Polenergia dopasowuje się do nowych realiów poprzez inwestycje w obszarze instalacji oraz obsługi klientów w sferze energetyki prosumenckiej.

W sierpniu br. Polenergia uruchomiła swoją dwunastą farmę wiatrową. Farma wiatrowa Piekło składa się z 6 turbin o łącznej mocy 13,2 MW. Jej szacowana roczna produkcja to około 40 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną nawet 20 000 gospodarstw domowych.

Polenergia Fotowoltaika zajęła pierwsze miejsce pod względem zainstalowanej mocy w instalacjach fotowoltaicznych do 50 kW w rankingu Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2022 roku.

Ekspansja czeskiego rynku

Pod koniec czerwca 2022 roku na rynek czeski weszła inna polska firma fotowoltaiczna, a mianowicie Columbus Energy. Spółka sprzedaje i montuje instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz inne produkty związane z odnawialnymi źródłami energii u naszych południowych sąsiadów.

– To nasz pierwszy krok w kierunku działalności poza granicami kraju. Od dłuższego czasu sondujemy zagraniczne rynki pod kątem odnawialnych źródeł energii. Zapotrzebowanie na produkty i rozwiązania w tym zakresie jest duże w całej Europie i wciąż będzie wzrastać, nie tylko ze względu na przyjętą w UE
politykę klimatyczną.
Teraz w większości krajów wymusza to także chęć energetycznego uniezależnienia się od Rosji. Rynek czeski jest pod tym względem bardzo atrakcyjny i w ostatnim czasie notuje systematyczny wzrost w zakresie mikroinstalacji. Liczę, że nasze kompetencje i know-how trafią na podatny grunt w Czechach, gdzie zamierzamy także trafić do czołówki firm dostarczających rozwiązania z zakresu OZEmówił wówczas Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

źródło: informacja prasowa Polenergia, fot. Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.