1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zmiany w Polenergia. Odpowiedź na rosnące znaczenie energetyki rozporszonej

Zmiany w Polenergia. Odpowiedź na rosnące znaczenie energetyki rozporszonej

Największa prywatna polska grupa energetyczna wchodzi na rynek energetyki rozproszonej. Polenergia zaledwie dwa miesiące po przejęciu Grupy Edison Energia, ogłasza powstanie dwóch nowych spółek spółki Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Pompy Ciepła. Wraz z tym idzie zmiana barw i logo.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zmiany na rynku

To odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku, na którym coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać energetyka rozproszona. Polenergia dopasowuje się do nowych realiów poprzez inwestycje w obszarze instalacji oraz obsługi klientów w sferze energetyki prosumenckiej.

– Naszym celem jest, żeby Polenergia stała się jedną z najsilniejszych grup energetycznych w tej części Europy. Firmą dostarczającą swoim klientom całkowicie zieloną energię i dającą im szansę włączenia się w ogromną transformację energetyczną, która powinna być celem nas wszystkichmówi Dominika Kulczyk, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergii.

Faktem jest, że sposób wytwarzanie energii się zmienia. Coraz częściej mamy do czynienia z wytwarzaniem energii elektrycznej, ciepła lub chłodu do użytku lokalnego przez małe jednostki lub obiekty produkcyjne bezpośrednio u klienta. W związku z tym oczekiwania samych klientów w zakresie produktów i usług również się zmieniają.

Nowe spółki Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Pompy Ciepła, które już teraz oferują klientom indywidualnym i biznesowym m.in. przydomowe elektrownie fotowoltaiczne, magazyny energii oraz pompy ciepła.

Fotowoltaika i pompy ciepła

W szeregach spółek Polenergia Fotowoltaika oraz Polenergia Pompy Ciepła jest 1,5 tysiąca pracowników i współpracowników przejętego Edison Energia, który w ostatnich dwóch latach zrealizował ponad 20 tysięcy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 120 MWp.

 – To dla nas historyczna chwila. Jesteśmy jedną, silną drużyną, która wspólnie będzie wyznaczać trendy nowoczesnej energetyki odnawialnej. Jako spółka będziemy oferować budowę najwyższej jakości instalacji fotowoltaicznych, dodatkowo z usługami bilansowania i dostawy w 100% zielonej energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnych źródłach Polenergii. To zagwarantuje nam sukces w przyszłości i przyczyni się do szybszego zwrotu z inwestycji w fotowoltaikępodkreśla Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergia Fotowoltaika.

Integracja na wielu płaszczyznach

Przekształcenie Edison Energia w Polenergię Fotowoltaika oraz Polenergię Pompy Ciepła oznacza integrację nowych spółek na wielu płaszczyznach, zarówno w zakresie procesów i struktur administracyjno-biznesowych, jak i w sferze kultury korporacyjnej Polenergii. Stąd decyzja o zmianie barw logo Polenergii. Odświeżone logo w kolorze zielono-granatowym nawiązuje do nowego pozycjonowania spółki, jako podmiotu stawiającego na zieloną energię i dostarczającego swoim klientom już teraz zeroemisyjną „energię z przyszłości”.

Wprowadzenie odświeżonego logotypu Grupy rozpocznie się od nowych spółek Polenergia Fotowoltaika oraz Polenergia Pompy Ciepła, które oferują produkty skierowane do klientów indywidualnych i staną się znakiem rozpoznawczym Polenergii w segmencie energetyki prosumenckiej.

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.