Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rosja: specjalny fundusz umożliwi produkcję paneli PV i turbin wiatrowych

Rosja: specjalny fundusz umożliwi produkcję paneli PV i turbin wiatrowych

Powołanie do życia funduszu jest elementem kolejnego etapu wsparcia rozwoju sektora OZE, który planuje rząd Federacji Rosyjskiej na lata 2025-2030. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na produkcję elementów wyposażenia elektrotechnicznego. Do współpracy dołączą spółki Rusnano i NordEnergoGroup. 

Reklama

Rosja wspiera rozwój OZE

Pierwszy komunikat prasowy na ten temat przedstawiła Rusnano. Środki z funduszu mają być przeznaczane na lokalizację produkcji elementów wyposażenia elektrotechnicznego dla obiektów OZE, w tym paneli fotowoltaicznych i części do turbin wiatrowych. 

Strony podpisały w tej sprawie stosowne memorandum, w którym deklarują współpracę i wzajemną pomoc w realizacji projektów związanych z umożliwieniem w Rosji produkcji elementów generatorów, konwerterów i transformatorów używanych przy budowie elektrowni opartych o odnawialne źródła energii. Oprócz tego zobowiązują się do udzielania wszelkiej niezbędnej pomocy, która ma zmierzać do uzyskania legalnego i skutecznego transferu technologii umożliwiających samodzielną, krajową produkcję wydajniejszych paneli i turbin. 

Dokument uwzględnia również zaangażowanie międzynarodowych producentów podzespołów elektrycznych i elektronicznych w cały proces w charakterze partnera technologicznego.  Jednym z nich ma być właśnie NordEnergoGroup. Szczegóły z zakresu, sposobu współpracy i finansowania mają zostać ustalone na początku drugiego kwartału 2020 roku.

Źródło: neftegaz.ru

Fot. główne: Canva


Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.