ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

W Gdańsku oraz Gdyni zostanie zamontowanych 19 czujników jakości powietrza

Pomimo cieplejszej temperatury w wielu miastach Polski nadal jest smog. Aby dokładnie monitorować zanieczyszczenie powietrza, władze samorządowe inwestują środki w rozbudowę sieci pomiarowych, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. W inicjatywę włączają się również zewnętrzni sponsorzy.

W Gdańsku i Gdyni inwestycję w stacje pomiarowe zaproponował LPP, czyli polski producent odzieży, odpowiedzialny za marki, takie jak House oraz Cropp. LPP zasponsoruje piętnaście czujników marki Airly wraz z dwuletnim abonamentem. Pozostałe cztery mierniki jakości powietrza zostaną dostarczone przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku i zamontowane zostaną na Dolnym Mieście.

„Piętnastu wybranym mieszkańcom, instytucjom czy organizacjom po prostu te czujniki damy (…) i w przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż pierwszych urządzeń”, powiedział Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej.


Poprzedni artykuł

Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie z laboratorium OZE

Następny artykuł

Kalifornijskie rekordy słoneczne w OZE

Najnowsze

4 komentarze

  1. Świetnie, że komuś jeszcze zależy na świeżym powietrzu. Wspólne działania miasta i innych podmiotów powinny wystarczyć w walce ze smogiem. Świetnie, że firmy też się angażują w akcję. Wielki plus i buziak dla LPP.

  2. Inicjatywa godna pochwalenia i naśladowania. Tak wygląda odpowiedzialny społecznie biznes. Wiele firm o takim zaangażowaniu zapomina.

  3. Widać że jednak coś w naszej świadomości się zmienia, zaczynamy myśleć o zdrowiu dla ogółu, nie tylko dla siebie. Pozytywne zaskoczenie że z inicjatywą wyszła firma odzieżowa, takimi decyzjami na pewno przysporzą sobie klientów.

  4. Trzeba nasze lokalne społeczeństwo uświadamiać o istniejącym problemie. Pomimo, że w innych miastach jest znacznie gorzej to u nas też nie jest czysto i taka akcja wielu osobom na pewno pozwoli się o tym przekonać. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję i dla sponsorów czujników.

Dodaj komentarzTagi: , , , , , ,
%d bloggers like this: