W Gliwicach powstał nowy magazyn energii elektrycznej

Gliwicka firma BMZ Poland, specjalizująca się w produkcji ogniw litowo-jonowych, skonstruowała magazyn energii, który może się pochwalić doskonałymi parametrami. System nazwano ESS X.

Wydajność tego magazynu przewyższa wydajność systemów poprzedniej generacji. Przy jego wykorzystaniu można bez problemu przechowywać energię elektryczną zebraną z systemu fotowoltaicznego w ciągu dnia i spożytkować ją w domu lub niewielkiej firmie.

Układ ma ponad 10 kWh pojemności więcej niż poprzednie modele (186.3 Ah). Waga systemu nie zmieniła się w porównaniu do starszych systemów, które charakteryzowały niższą mocą – zwiększona została gęstość energii w układzie.

ESS X, według jego twórców, jest odpowiedzią na rozkwit fotowoltaiki na świecie. System tego rodzaju doskonale wpisuje się w czasy rewolucji i transformacji energetycznej.

„Baterie litowo-jonowe zainstalowane w systemach mają średnicę 18 milimetrów i wysokość 65 milimetrów. Dzięki bardziej wydajnym ogniwom litowo-jonowym nowe baterie BMZ dostarczają znacznie więcej energii do systemów przechowywania energii np. systemów fotowoltaicznych czy wiatrowych” – powiedział Maciej Gajda, kierownik sprzedaży magazynów energii w firmie BMZ Poland.

„Dzięki nowej opcji magazynowania energii litowo-jonowej (…) zarówno prywatni, jak i komercyjni operatorzy systemów słonecznych mają możliwość taniego magazynowania energii słonecznej w ciągu dnia, a następnie wykorzystywania jej w razie potrzeby w swoich domach lub firmach” – dodał Gajda

źródło: wnp.pl

4 comments

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.