Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Wedlu tylko odnawialne źródła energii

W Wedlu tylko odnawialne źródła energii

Polska czekolada przeszła na odnawialne źródła energii! Od przyszłego miesiąca Wedel będzie zasilany czystą energią ze słońca. –  Najświeższy raport przygotowany na zlecenie JP Morgan pokazuje jednak wyraźnie, że to, co robimy dla ekologii, to o wiele za mało – napisał Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

– Wielcy liderzy myślą długofalowo. Dużo dalej niż w perspektywie kwartału czy najbliższych wyborów. Dla nich ważne są następne pokolenia. Po raz pierwszy w historii wiatr i słońce wygenerowały więcej energii elektrycznej w Unii Europejskiej niż węgielnapisał Herman w mediach społecznościowych. 

Poinformował też, że od przyszłego miesiąca Wedel będzie zasilany za pomocą paneli słonecznych i jest to krok w stronę przyszłości, a także dbałość o ekologię. Wedel to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm cukierniczych w branży FMCG – powstała w 1851 roku. Torcik Wedlowski i Ptasie Mleczko to najbardziej popularne produkty Wedla. W 2010 roku firma stała się częścią japońskiej Grupy Lotte. 

W tym roku przewidywana jest podwyżka cen prądu – mogą to być spore kwoty, które najbardziej uderzą w przedsiębiorców. Przewidywane zwiększenie cen prądu w taryfach dla firm będzie się wahać od kilkunastu do nawet 40 proc. Branża energetyczna musi zatem być przygotowana na to, że nie tylko odbiorcy indywidualni będą zainteresowani instalacjami fotowoltaicznymi (na podstawie nowych taryf, ceny prądu wzrosły ok. 12 proc.).

Źródło: portalspozywczy.pl

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.