Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Warszawa: uchwała o rozwoju infrastruktury ładowania przyjęta

ladowanie elektrykow warszawa

Warszawa: uchwała o rozwoju infrastruktury ładowania przyjęta

Rada Warszawy przyjęła uchwałę, zgodnie z którą w mieście powstanie ponad 800 ogólnodostępnych punktów ładowania. Dzięki temu, kierowcy pojazdów nisko- i zeroemisyjnych mieszkający w Warszawie lub odwiedzający ją, będą mieli dostęp do bardziej rozbudowanej infrastruktury ładowania. Termin realizacji przyłączenia stacji ładowania przewidywany jest na lata 2021-2023. Gdzie będziemy mogli naładować elektryki?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Rozwój elektromobilności publicznej i indywidualnej

Warszawa promuje ekologiczne środki transportu. Wspomaga rozwój zeroemisyjnej komunikacji publicznej, a także zachęca indywidualnych kierowców do wyboru pojazdów elektrycznych i hybrydowych. 

Na grudniowej sesji Rada Miasta zrobiła kolejny krok w rozwoju zielonego transportu, który przybliży stolicę do poprawy jakości powietrza. Zgodnie z przyjętym „Planem budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na obszarze m.st. Warszawy”, w 408 ogólnodostępnych stacjach zostanie zainstalowane łącznie 816 punktów ładowania. 

Moc pojedynczego punktu ładowania wyniesie co najmniej 22 kW, dzięki czemu ładowanie pojazdu potrwa 1-3 godzin. 

Tysiąc punktów ładowania

Jak czytamy w uchwale, na koniec roku 2019 na terenie Warszawy znajdowały się 144 punkty ładowania w 54 ogólnodostępnych stacjach. Do końca 2020 roku ma zostać wybudowanych co najmniej 21 ogólnodostępnych stacji, w których zainstalowanych zostanie 41 punktów ładowania. Wspomniane w akcie prawnym 816 punktów ładowania, pozwoli osiągnąć ponad 1000 punktów, w których kierowcy będą mogli naładować elektryki. 

Konsultacje społecznie i wybór lokalizacji

Miejsca, w których zostaną zainstalowane punkty ładowania, zostały wybrane podczas konsultacji z mieszkańcami. Zgodnie z ich sugestiami, do planu dodano 30 stacji, a usunięto 5. Za budowę stacji odpowiadają PGE Dystrybucja SA oraz Innogy Stoen Operator sp. z o.o. 

Gdzie znajdziemy punkty ładowania?

Na poniższych mapach przedstawiono przewidywane lokalizacje punktów ładowania w 19 dzielnicach Warszawy: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Północ, Praga-Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Źródło: um.warszawa.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.