Waszyngton jednogłośnie postanowił przejść w 100% na energię odnawialną do 2032 r.

Amerykański dystrykt Columbia podjął jednogłośnie decyzję o przejściu w 100% na odnawialne źródła energii. Nowe regulacje mają zostać zastosowane w przypadku większości budynków rządu federalnego w momencie, gdy administracja urzędującego prezydenta wzmacnia przemysł naftowy i gazowy. Waszyngton podejmuje odwrotny kierunek niż obowiązująca polityka Trumpa.

“Ta ustawa powinna być bodźcem dla zwolenników w całym kraju”, powiedziała Camila Thorndike, dyrektor kampanii Chesapeake Climate Action Network.

Miasto generuje niewiele własnej energii elektrycznej, co oznacza, że aby osiągnąć postawione cele, musi kupować “odnawialne kredyty”. W ciągu ostatnich kilku lat poczyniono znaczne postępy, zaczęto inwestować w OZE. By powstrzymać zmiany klimatycznie, konieczne jest zintensyfikowanie tych działań.

Należy wspomnieć również, że żadne większe miasto nie przyjęło tak daleko idącej polityki klimatycznej jak Waszyngton. Nowy Jork, największa i najbardziej wpływowa pod względem gospodarczym metropolia w kraju, rozważa co prawda wprowadzenie bardziej surowych norm efektywności energetycznej dla dużych budynków, które są największym źródłem zanieczyszczeń środowiska, ale jest to trudne z uwagi na przedstawicieli branży nieruchomości i jej sprzymierzeńców.

W październiku 2018 roku Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu Organizacji Narodów Zjednoczonych, który jest wiodącym organem zajmującym się badaniami klimatu, ustalił, że rządy muszą zmniejszyć o połowę globalne emisje w ciągu 12 lat, aby uniknąć ocieplenia o 2,3 stopnia Celsjusza powyżej temperatury sprzed okresu uprzemysłowienia. Temperatury utrzymujące się na obecnym poziomie lub wyższe mogą mieć katastrofalne skutki, szczególnie w miastach na wybrzeżu, takich jak Waszyngton i Nowy Jork.

“Ustawa jest jednym z najbardziej ambitnych przepisów dotyczących klimatu w tym kraju” – powiedziała w oświadczeniu Mary Anne Hitt, dyrektor kampanii “Sierra Beyond Coal” w Sierra Club, grupy promującej odnawialne źródła energii zamiast węgla. “Podjęte decyzje i strategie omówione w stolicy wpływają na resztę kraju i cały świat”.

Źródło: mnn.com

 

1 comment
  1. Sledzac różne listy rankingowe od conajmniej 4 lat , zastanawia mnie , niebywale proste spostrzezenie , dotyczace udzialu USA w Odnawialnych Zrodłach Energii w skali całego świata. Świadome blokowania , ni mniej ni wiecej , wskazuja na beztroske Ecologiczna , a przyjecie 2032 r. tez jest spoznione o 2 lata od postanowien Unii Europejskiej ,. Czyżby rządzący zapatrzyli się na Afrykę omijając swym szerokim spojrzeniem , taką np, Azję ? – no , chyba ,że Smog amerykański jest mniej szkodliwy od Smogów i Smoków reszty , tego Bożego , świata . Z najlepszymi życzeniami Noworocznymi , by patrzenie w Słońce oślepiało tylko…- panele PV ! – PROF.DR./…/ RES specialist SSG/PV ; SEP-E ; Ecolog ; JANUSZ NUSIK POWALSKI

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.