Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zielona Franczyza szansą na rozwój dla firm z branży OZE

fotowoltaika w USA

Zielona Franczyza szansą na rozwój dla firm z branży OZE

Columbus Elite, spółka działająca w ramach Grupy Kapitałowej Columbus Energy, wprowadza Zieloną Franczyzę. To unikalny model szkoleniowo-sprzedażowy, który wesprze w rozwoju mniejsze podmioty gospodarcze z branży odnawialnych źródeł energii.

Reklama

Pewne rozwiązanie na niepewne czasy

Zielona Franczyza to rozwiązanie dedykowane firmom z branży OZE, które chcą budować swoją niezależność w oparciu o nowoczesne standardy i innowacyjną technologię. Pojawia się na rynku w odpowiednim czasie – niestabilnej sytuacji gospodarczej. Wiele mniejszych firm fotowoltaicznych, które do tej pory bazowały na dotacjach, wchodzi w etap konsolidacji lub przebranżowienia. Zielona Franczyza to szansa na efektywną współpracę i rozwijanie biznesu przez kolejne kilkanaście lat z silnym podmiotem, jakim stał się Columbus Elite.

Zapraszamy do współpracy struktury sprzedaży z firm, które mimo chęci, często nie posiadają zaplecza i systemu pracy, a także grupy sprzedażowe z branż dotkniętych pandemią – mówi Szymon Gruszka, dyrektor zarządzający Columbus Elite – od A do Z wdrażamy osoby i zespoły, które nie miały wcześniej do czynienia z branżą OZE. Najważniejsza jest chęć zmiany i zaufanie systemowi pracy, który z powodzeniem stosujemy. Gwarantuje on realne wyniki sprzedażowe oraz zadowolenie Klientów z kontaktu z nami. 

Rozwijanie sieci

Co w praktyce oznacza dołączenie do Zielonej Franczyzy? Przede wszystkim umożliwia bezstresowe przebranżowienie pod opieką partnera o ugruntowanej pozycji na rynku. Columbus Elite zapewnia m.in. wsparcie w digitalizacji procesów operacyjnych, komplet szkoleń w zakresie produktów i usług oraz technologii sprzedaży.

– Dzięki dynamicznym działaniom i analizie rynku zoptymalizowaliśmy model franczyzowy tak, aby odpowiadał na potrzeby każdego Nowoczesnego Przedsiębiorcy. Zapewniamy pełne wsparcie podmiotom na różnym stopniu zaawansowania, cieszymy się ich sukcesami biznesowymi. Dajemy dostęp do przyszłości mówi Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite.

Dołączenie do Zielonej Franczyzy pozwoli podmiotom na zaangażowanie się w sprzedaż i oferowanie usług w zakresie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, a niebawem również ładowarek do samochodów elektrycznych. Kolejny krok to nowatorska usługa kompleksowa, czyli sprzedaż i rozliczanie wyprodukowanej energii.

Cyfrowa transformacja 

To nie wszystko. Columbus Elite i cała Grupa Kapitałowa przeprowadziła transformację cyfrową w procesach wewnętrznych obecnych franczyzobiorców. Obecnie, wszędzie, gdzie jest to możliwe, zgłoszenia do zakładów energetycznych oraz umowy kredytowe są wysyłane w formie elektronicznej. Takie działanie przyczyniło się do skrócenie czasu wybranych procesów o prawie 70%. Ważnym rozwiązaniem z zakresu IT jest też autorskie narzędzie – Green Print. Służy do podpisywania dokumentów z klientami, partnerami oraz wewnątrz organizacji i pozwala w czasie rzeczywistym na efektywną pracę operacyjną z rozproszonymi strukturami i partnerami w całym kraju. Stanowi również ważny krok na drodze zmian w zakresie digitalizacji procesów księgowych, która w Polsce będzie obowiązywać już od 2023 roku. Te same działania zostaną zapewnione również nowym podmiotom.

Spółka bijąca rekordy

Columbus Elite to spółka założona w 2019 roku przez Pawła Bednarka, Rafała Kołłątaja i Dawida Zielińskiego. Zajmuje się sprzedażą produktów i usług w branży odnawialnych źródeł energii. Rok 2020 zamknęła, rekordowym na skalę rynku, wynikiem 48 megawatów mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych zamontowanych u klientów w całej Polsce. Odnotowała wzrost sprzedaży w stosunku do 2019 roku o ponad 900%. Spółka co dzień współpracuje już z ponad 500 agentami i partnerami w całej Polsce.

Chcesz wiedzieć więcej na temat systemu franczyzowego? Dołącz do webinaru „Franczyza 2.0 Strategia, Edukacja, Technologia. Jak rozpoznać dobrą franczyzę?” organizowanego przez Forbes  i autorkę Projektu Franczyza 2.0 Monikę Ferreira, Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 14:00. Jednym z gości webinaru będzie Paweł Bednarek, Prezes Columbus Elite, który opowie, jaką przewagę – pozwalającą szybko skalować biznes – daje Zielona Franczyza od Columbus Elite. 

image 1
Dołącz do webinaru Franczyza 2.0

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.