Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zrównoważone budownictwo: zobacz projekty, które pojawią się na COP26

Zrównoważone budownictwo: zobacz projekty, które pojawią się na COP26

Wirtualna wystawa na zbliżającym się szczycie klimatycznym COP26 ma inspirować do kolejnych działań na rzecz globalnego ocieplenia. “Build better now” pokazuje, że czas ucieka, a optymalne, niskoemisyjne rozwiązania, które można zastosować w budownictwie, są dostępne na wyciągnięcie ręki.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Dlaczego teraz?

Globalnie emisje dwutlenku węgla, pochodzące ze zużycia energii w sektorze budowlanym są najwyższe w historii – podają pomysłodawcy “Build better now”. Branża budownicza wraz ze wszystkimi funkcjonującymi budynkami na globie są odpowiedzialne łącznie za 38% światowych emisji. Aby obniżyć także pozostałe emisje, trzeba działać teraz i to szybko. Jak to zrobić?

Ograniczenie emisji CO2 w zasobach budowlanych oznacza skupienie się nie tylko na zużyciu energii przez dany budynek, ale także na energii używanej do transportu surowców, na wszystkich etapach projektowania i budowy oraz w całym łańcuchu dostawczytamy na stronie.

Build Better Now to wciągająca wystawa wirtualnej rzeczywistości prezentująca inspirujące i uniwersalne pomysły na budowę bardziej zrównoważonego środowiska miejskiego.

xL Dfwe1XCHIN8K1oFtuJxAlamY0bNyBD YOACvQi8nlblXdH6RwmjKXbMDoFL309ok2kuBXUFLrfy7HU4I75PD6JJTQhBi04vtmK4KH89doVjfuD6ccYFcimD7DGcObotG 76=s1600
Kulturalne centrum w Szwecji o ujemnej emisji CO2, fot. buildbetternow.co

Walka z kryzysem ekologiczno-środowiskowym

Kampania #buildingtocop informuje, że:

  • do 2050 roku 1,6 miliarda mieszkańców miast będzie regularnie narażonych na działanie ekstremalnie wysokich temperatur,
  • ok. 800 milionów ludzi mieszkających w ponad 570 miastach będzie narażonych na podnoszenie się poziomu morza i powodzie przy wybrzeżach,
  • do 2060 roku światowe zasoby budowlane podwoją się i przewiduje się, że prawie 70% światowej populacji będzie mieszkać na obszarach miejskich.

Aby walczyć ze skutkami intensywnej urbanizacji poszczególne biura architektoniczne, firmy i organizacje postanowiły skorzystać z możliwości, jakie daje technologia. Efekty ich starań będzie można zobaczyć podczas tegorocznego szczytu klimatycznego.

gqKC
Zeroemisyjny budynek mieszkalny, fot. buildbetternow.co

Projekty na wystawie “Build Better Now”

Oto zrównoważone projekty, które zostaną pokazane w wirtualnym pawilonie “Build Better Now” podczas szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow. Wśród nich znajduje się fotowoltaiczna elektrownia Brattørkaia, Trondheim w Norwegii, wydrukowany w 3D dom z gliny, szwedzkie centrum kultury z ujemną emisją CO2, czy miejska ekowioska.

5y6jainlwsu8ZjTgAhpmhuYmt9mpHoFB52o0KyXbSFPT OP7hOTqYWHFVlhBG4EcSyv 2hLvqDOZ2enxJOOh rcjwBLSNcjY0iN9n1Bdp l6EXS4dDDOrLeZ6NjF9 eOGA0C5hZj=s1600
Elektrownia Brattørkaia, Trondheim, Norwegia, fot. buildbetternow.co
1hIXp6Zg6 KBntqtqvzD5hqeLKWjhvMjEp1WoXIQqCjFleMs SMU7wIGN 3HawWMMvU2DauREVy95sEE ikeXAXUyx0KDL2Op5m9IcHDTedKtpKbv3FZpWtMVNiEVvuC1KqLmU A=s1600
Miejska ekowioska w Brazylii, fot. buildbetternow.co

źródło i fot: buildbetternow.co, buildingtocop.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.