Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

ASI przejmuje kolejne farmy fotowoltaiczne

farma fotowoltaiczna

ASI przejmuje kolejne farmy fotowoltaiczne

41 projektów fotowoltaicznych o łącznej zainstalowanej mocy 40,4 MW od Green Genius, trafi do szkockiego Aberdeen Standard Investments. Fundusz inwestycyjny przejął 100% udziałów w portfelu “pod klucz”. To druga współpraca tych podmiotów.

BANER MOBILEB1
Reklama

Szybki rozrost ASI w Polsce

Każdy z 41 projektów objęto kontraktem różnicowym CfD na okres 15 lat. Większość z nich jest zlokalizowana w zachodniej i północno-zachodniej Polsce. Wartość transakcji nie jest znana. 

 – W lipcu 2019 r. dokonaliśmy naszej pierwszej inwestycji na polskim rynku infrastruktury odnawialnych źródeł energii. W ciągu zaledwie roku nasz portfel farm fotowoltaicznych wzrósł do ponad 350 MW – wierzymy, że jest to największy tego typu jednostkowy portfel na rynku. Pragniemy aktywnie pomagać Polsce w przejściu na odnawialne źródła energiimówi Dominic Helmsley, Dyrektor Infrastruktury Gospodarczej Aberdeen Standard Investments.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Już ponad 80 MW od Green Genius do ASI

W przypadku współpracy ASI z Green Genius, jest to druga transakcja. Do pierwszej doszło w lipcu 2019 roku. Wtedy Fundusz przejął  45,4 MW projektów fotowoltaicznych i była to ich pierwsza tego typu inwestycja na polskim rynku.

Trzecie i czwarte portfolio od Green Genius

Nasza współpraca z Aberdeen Standard Investments jest dowodem na to, że Green Genius cieszy się wśród wiodących firm na świecie opinią solidnego partnera. Polska pozostaje naszym kluczowym rynkiem, gdzie właśnie rozpoczęliśmy budowę trzeciego portfela farm fotowoltaicznych. Jesteśmy również w trakcie nabywania projektów dla czwartego portfolio i szykujemy się do nadchodzącej aukcji OZEkomentuje Ruslan Sklepovič, Dyrektor Generalny Green Genius, członek Rady Modus Group, odpowiedzialny za zagadnienia dotyczące OZE.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Po wdrożeniu wspomnianego trzeciego portfela, zdolność produkcyjna projektów tego dewelopera w Polsce dobije do 130 MW, których łączna produkcja energii elektrycznej osiągnie 136 GWh. Będąc częścią Modus Group, Green Genius działa także między innymi na Litwie, Ukrainie, Białorusi i w Bułgarii.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.